Muzyka

Finał avant art festival

Przed nami finałowy weekend 7. edycji AVANT ART FESTIVAL. 17 i 18 października na Dworcu Świebodzkim wystąpią wybitni przedstawiciele muzyki elektronicznej i eksperymentalnej, m.in. Forest Swords, Dean Blunt oraz Dimlite. Swój performance zaprezentuje Marie-Caroline Hominal. W sobotę o 13:00 w Tajnych Kompletach odbędzie się polsko – szwajcarska debata z udziałem Franza Treichlera (The Young Gods), a w Kinie Nowe Horyzonty zobaczymy polską premierę dokumentu o Killing Joke oraz pokaz specjalny widowiskowego koncertu Björk.

 

KONCERTY

Jednym z najciekawszych wydarzeń 7. Avant Art Festival będzie prezentacja artystów skupionych wokół festiwalu sztuki współczesnej Les Urbaines z Lozanny. W piątek na Dworcu Świebodzkim wystąpią: Dimlite, producent Dimitri Grimm,  stawiany w jednym rzędzie z takimi sławami jak Gaslamp Killer, Deadelus, Flying Lotus czy Hudson Mo, a także AVE EVA, Marie-Caroline Hominal - urodzona we Francji szwajcarska tancerka i performerka, Syndrome WPW oraz dj-e z Unleashed Ethernalhood. Sobota, 18 października, stanie pod znakiem występów jednych z najbardziej nietuzinkowych artystów muzyki elektronicznej i eksperymentalnej, w tym Forest Swords. W jego utworach da się odnaleźć dźwiękową klaustrofobię znaną z kompozycji Massive Attack, głębokie duby z tradycji King Tubby'ego i nostalgię Buriala. Z kolei Dean Blunt zaprezentuje muzykę hipnotyczną, chwilami transową, nostalgiczną, nawiązującą do estetyki trip- i hip hopu, zmutowanego R&B, ale i niektórych produkcji Davida Sylviana. Tego wieczoru usłyszymy również The Nest oraz Franza Treichlera (The Young Gods) tym razem jako DJa SALAUD.

 

POLSKO – SZWAJCARSKA DEBATA W TAJNYCH KOMPLETACH

Wcześniej (sobota, 13:00, Tajne Komplety) lider The Young Gods weźmie udział w międzynarodowej debacie pod hasłem „Między akademizmem a undergroundem”. Rozmowa dotyczyć będzie możliwości oddziaływania i poszerzania grona odbiorców przez przełamania barier środowiskowych, organizacji i promocji wydarzeń o charakterze multidyscyplinarnym oraz edukacyjnego wymiaru takiej działalności. W spotkaniu udział wezmą: Franz Treichler (The Young Gods, DJ Salaud), Patrick de Rham (Les Urbaines, Unleashed Eternalhood), Serge Teuscher (LUFF Festival, Syndrome WPW, Midinette Records), Thierry TT Namer (Headfun - Electron Festival Geneva, promotor, organizator) oraz  Paweł Hendrich (klasycznie wykształcony kompozytor muzyki elektroakustycznej; występy na Warszawskiej Jesieni, Musica Electronica Nova), Hubert Kostkiewicz (organizator, promotor, muzyk, CRK) i Bartłomiej Kuźniak (eksperymentalista dźwiękowy, producent, inżynier dźwięku, muzyk). Wstęp na debatę jest bezpłatny.

 

FILM – Killing Joke i Björk

Na finałowy weekend AVANT ART FILM w Kinie Nowe Horyzonty wyświetlona zostanie polska premiera dokumentu o legendzie gatunku - zespole Killing Joke, który wpłynął na „wszystkich wielkich” - od Dave’a Grohla po Nigela Kennedy’ego czy Jimmy’ego Page’a. W sobotę z kolei  odbędzie się pokaz specjalny Björk: Biophilia Live. Widowiskowy koncert wybitnej islandzkiej artystki, zarejestrowany został w Alexandra Palace w Londynie w 2013 roku przy użyciu 16 kamer przez Nicka Fentona i Petera Stricklanda, ekspertów w dziedzinie dokumentacji występów muzycznych.

 

Na wydarzenia odbywające się na Dworcu Świebodzkim obowiązuje bilet łączony uprawniający do wejścia na wszystkie koncerty w danym dniu:

 

wydarzenia 17 października: w cenie 10 pln (przedsprzedaż) / 15 pln (w dniu koncertu)

wydarzenia 18 października: w cenie 25 pln (przedsprzedaż) / 30 pln (w dniu koncertu)

 

Sprzedaż biletów przez www.biletin.pl / www.ticketpro.pl oraz na Dworcu Świebodzkim przed koncertem. Sprzedaż biletów na AVANT ART FILM w Kinie Nowe Horyzonty oraz przez www.kinonh.pl .

 

Więcej informacji na www.avantart.pl

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 17 pazdziernika 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca