Muzyka

Światowej klasy perkusiści wystąpią na Rzeszów Jazz Festiwal 2014!

Podczas tegorocznej trwającej sześć dni trzeciej edycji Rzeszów Jazz Festiwal 2014, która odbędzie się w dniach od 21 do  26 października br. organizatorzy zapowiedzieli wiele muzycznych atrakcji, nie tylko dla wielbicieli muzyki improwizowanej, ale również dla fanów światowej klasy perkusistów! W tym roku festiwal w Rzeszowie będzie gościł wielu uznanych perkusistów, a wśród nich znajda się takie sławy jak: Poogie Bell i Derrick McKenzie występujący gościnnie z funky-jazzowym wokalistą, Kovalczykiem.

 

Poogie Bell - to znakomity perkusista, kompozytor i producent, znany z długoletniej współpracy z Marcusem Millerem. Nagrywał i grał również w zespołach takich wykonawców, jak: Erykah Badu, Victor Bailey, David Bowie, Stanley Clarke. Ostatnio z własnym zespołem Poogie Bell Band  wydał nowy album pod tytułem „Suga Top” (2013) i w ramach trasy koncertowej zagra już 25.10 w Rzeszowie w  Sali koncertowej Bristol Tradition & Luxury. Następnego dnia, w tym samym miejscu, odbędą się specjalne warsztaty z udziałem artysty.

 

Kolejnym wydarzeniem, dla wszystkich fanów perkusji oraz fanów legendarnego zespołu JAMIROQUAI, w ramach festiwalu jest wizyta Derricka McKenzie - groove mastera, time keepera - perkusisty zespołu Jamiroquai! Derrick na perkusji zaczął grać w wieku 6 lat, a w 1993 roku odebrał telefon z zaproszeniem na przesłuchanie do mało wówczas znanego zespołu Jamiroquai. Reszta jest historią… Udzielał się również jako muzyk sesyjny współpracując z czołowymi artystami światowej sceny takimi, jak: John Newman, Diana Ross, Lucinda Belle Orchestra i inni. 22.10 w Klubie Black & Withe razem z Kovalczykiem wystąpi w ramach trasy koncertowej „KOVALCZYK BIG BAND PROECT – LIVE feat. Derrick McKenzie!”, która promuje analogowo wydany album wokalisty i producenta, który po znakomitym przyjęciu w Polsce, został doceniony także za granicą w Izraelu, Libanie jak i Japonii, gdzie powstał oficjalny fan page artysty. Zagraniczne media zwróciły uwagę na wysoki, światowy poziom muzyki.

 

Na Rzeszów Jazz Festiwal usłyszymy również  takich znakomitych artystów, jak: Matusik & Ghostman,  Wojtek Fedkowicz Noise Trio, Scierański New Quartet, MaBaSo Trio. Festiwal, podobnie jak w ubiegłych latach zaprezentuje wybrane projekty artystów, którzy wydali płyty na przełomie 2013/2014 r.

 

 

 

 

 

 

LINE-UP:

18.10 – WARSZTATY KULINARNE - JAZZ NA TALERZU – Restauracja KUK NUK,
21.10 - MATUSIK & GHOSTMAN - Restauracja Chilita,
22.10 - KOVALCZYK BIG BAND PROJECT feat. Derrick McKenzie - Black & White Klub,
23.10 - NOISE TRIO - Pub Stara Drukarnia,
24.10 - ŚCIERAŃSKI NEW QUARTET - CH Plaza,
25.10 - POOGIE BELL BAND - Bristol Tradition & Luxury,
26.10 – WARSZTATY - POOGIE BELL - Bristol Tradition & Luxury,
26.10 - MABASO TRIO - Klub LUKR.

 

Rzeszów Jazz Festiwal to nie tylko koncerty i warsztaty muzyczne, ale także apetyczne warsztaty kulinarne „Jazz na talerzu”, które poprowadzi Szef Kuchni restauracji KUK NUK Maciej Stankiewicz. Rozpoczną się już 18 października w sobotę o godz. 10:00 w Restauracji KUK NUK w Rzeszowie. Dodatkowo podczas trwania festiwalu, od 20 do 26 października, w restauracji Szef Kuchni serwowane będą specjalne jazzowe potrawy!

Organizatorzy zadbali, aby wszystkie koncerty odbyły się w najlepszych miejscach koncertowych i klubach Rzeszowa, odpowiednich do spotkań z muzyką jazzową. Bilety będą do nabycia w sprzedaży internetowej oraz bezpośrednio przed koncertem.

 

Rzeszów Jazz Festiwal  ma na celu przywrócenie w stolicy Podkarpacia regularnych spotkań z najlepszą muzyką jazzową oraz propagowaniu kultury muzyki improwizowanej. Festiwal zapoczątkowano w 2012 roku.

 

Polub fan page Rzeszów Jazz Festiwal: https://www.facebook.com/RzeszowJazzFestiwal
Odwiedź naszą stronę: http://www.rzeszowjazzfestiwal.pl/

Partner: Województwo Podkarpackie.
Organizatorzy: Stowarzyszenie Art Motive, FF Music.
Współorganizatorzy: Get Level Public Relations.
Biuro Prasowe Festiwalu: CONNECTION public relations.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 pazdziernika 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca