Muzyka

Koncert Ennio Morricone w Krakowie

Już 14 lutego 2015 r. (w sobotę) o godz. 20.00 Maestro Morricone odwiedzi Kraków i wraz z wokalistką Susanną Rigaci, orkiestrą, chórem oraz ze specjalnym udziałem innej gwiazdy - Dulce Pontes - zagra dla polskich fanów w Kraków Arena. 

Bilety na występ Ennio Morricone w Kraków Arena, w cenie od 249 zł, można już kupować poprzez stronę www.eventim.pl 

Kompozytor będzie osobiście dyrygował 160-osobową orkiestrą z chórem, prezentując przegląd największych dzieł ze swojej 50-letniej kariery muzycznej, znanych między innymi z filmów „Nietykalni", „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie", „Dobry, zły i brzydki", „Magdalena", „Cinema Paradiso", „Misja" i „Milena”. 86-letni kompozytor nie kryje fascynacji czekającą go trasą koncertową: „Wiele osób pytało mnie czy to moja ostatnia trasa. To nie tak, czuję się wypoczęty i podekscytowany tym, że znów będę mógł się z Wami spotkać. Podchodzę do tej trasy, jak do powrotu po szalenie długiej przerwie. Występowanie przed ukochaną publicznością sprawia mi wielką radość i zamierzam robić to z szacunku dla niej i jej niezwykłej cierpliwości”.

Ennio Morricone uznawany jest za jednego z największych kompozytorów muzyki filmowej. W jego niezwykłej twórczości słychać wpływy klasyki, jazzu, popu, rocka, muzyki elektronicznej, awangardowej oraz włoskiej muzyki ludowej. Swoimi wyrafinowanymi kompozycjami wzbogaca filmową atmosferę. Utwory do westernów Sergio Leone zostały skomponowane przy użyciu tak różnorodnych środków, jak drumla, rozstrojone harmonijki ustne, fleciki, donośne organy kościelne, niezwykłe gwizdanie, grzmiące trąbki i uduchowione śpiewy chóralne. Ceniony przez legendarnych twórców i reżyserów, Ennio Morricone jest ikoną muzyki filmowej naszych czasów. 

Ogromny wkład Ennio Morricone w rozwój muzyki filmowej uznała także m.in. Amerykańska Akademia Filmowa, przyznając mu Oscara za całokształt twórczości. Poza tym był nominowany 
w pięciu innych kategoriach i w swojej karierze otrzymał dwie nagrody Grammy Awards, dwie Golden Globes, pięć BAFTA, siedem David di Donatello Awards, osiem Nastro d’Argento Awards oraz nagrodę Polar Music Prize. W 2009 roku prezydent Francji odznaczył go Orderem Legii Honorowej. W 2013 roku włoski kompozytor otrzymał za muzykę do filmu "Koneser" Europejską Nagrodę Filmową.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 stycznia 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca