Muzyka

Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition - Evergrey i Tides From Nebula w składzie festiwalu

Po kilku latach przerwy na muzyczną scenę powraca Metal Hammer Festival! Nowa odsłona festiwalu odbędzie się tym razem pod szyldem „Prog Edition”. Pierwszymi ogłoszonymi artystami byli amerykański gigant gatunku czyli Dream Theater​ oraz nasz czołowy towar eksportowy – zespół Riverside. Dziś z dumą potwierdzamy kolejne dwa zespoły, które zagrają podczas Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition: prog-metalowy Evergrey ze Szwecji  oraz znakomita polska formacja post-rockowa, Tides From Nebula!!!

 

Ale uwaga, to nie koniec naszych ogłoszeń! Kolejne zespoły zdradzimy już po weekendzie!


 

Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition

 

DREAM THEATER

RIVERSIDE

EVERGREY

TIDES FROM NEBULA

 

+ wkrótce kolejne ogłoszenia!!!

 

27.06.2015 - Katowice, Spodek

 

Otwarcie bram: godz. 14.00!

 

Bilety w następujących kategoriach cenowych już w sprzedaży:

 

Ceny biletów (przedsprzedaż):

160 PLN - płyta

185 PLN - sektor czerwony i niebieski do 10 rzędu

155 PLN - sektor niebieski od 11 rzędu

255 PLN - sektory H, J

350 PLN - loża

 

W dniu koncertu bilety droższe o 20 PLN.

 

Miejsca sprzedaży biletów:

shop.metalmind.com.plticketpro.pleventim.plebilet.plbiletin.plticketportal.pl

Dodatkowe informacje o biletach: tel. 32 205 25 00 wew.126

 

Szczegółowe informacje na temat Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition:

www.metalmind.pl/metalhammer-festival/

www.facebook.com/metalmindproductions


 

Evergrey to szwedzka grupa muzyczna grająca połączenie gothic metalu z progresywnym metalem. Zespół został założony w 1996 roku, a swój pierwszy album, „The Dark Discovery”, wydał dwa lata później, 1998 roku. Wszystkie kolejne płyty były przynamniej w pierwszej dwudziestce sprzedaży w Szwecji, a dwa z nich trafiły nawet do pierwszej dziesiątki! Numerem jeden było ich DVD „A Night to Remember”, które królowało przez cztery tygodnie oraz zostało nominowane do nagrody Grammy. Zespół znany jest doskonale ze swoich mrocznych tekstów. I tak na przykład tematyka albumu „In Search of Truth” koncentruje się na paranoi i porwaniach przez Obcych, płyta „The Inner Circle” opowiada o wykorzystywaniu dzieci, kultach i religii. W tekstach na „Recreation Day” znajdziemy z kolei tematy śmierci, żałoby i samobójstwa, po strach i cierpienie, mające związek z tematem przewodnim albumu, którym jest zmienianie samego siebie.

Najnowszy album grupy zatytułowany „Hymns for the Broken” (2014), to ich dziewiąte studyjne wydawnictwo. Utworem promującym płytę jest „King Of Errors”, do którego zespół zarejestrował teledysk. Można obejrzeć go w TYM miejscu.

 

Evergrey – skład:

Tom S. Englund – wokal, gitara

Henrik Danhage – gitara, chórki

Rikard Zander – klawisze, chórki

Jonas Ekdahl - perkusja

Johan Niemann – gitara basowa, chórki

 

Evergrey – strony internetowe:

http://www.evergrey.net/

https://www.facebook.com/Evergrey


 

Zespół został założony w 2008 roku. Ich debiutancki album  zatytułowany "Aura" to 50 minut energetycznej, przestrzennej i przede wszystkim bardzo emocjonalnej gitarowej muzyki instrumentalnej. Album, wydany w marcu 2009 roku, został bardzo entuzjastycznie odebrany zarówno przez krytyków jak i słuchaczy, a także zebrał wyśmienite noty w prasie polskiej i zagranicznej. Tygodnik Przekrój w muzycznym podsumowaniu roku 2009 uznał album „Aura” jako jeden z 10 najlepszych polskich albumów roku. Miesięcznik Teraz Rock z kolei umieścił zespół w swoim zestawieniu na czwartym miejscu najlepszych debiutów w Polsce w 2009 roku. „‘Aura’ to niewiarygodnie poruszający, emocjonalny album, choć nie pada tu ani jedno słowo. To dźwięki przestrzenne, jakby ze zupełnie innej planety.” – taką recenzję wystawiło płycie pismo Audio Magazine. W krótkim czasie zespół stał się najważniejszym polskim zespołem post-rockowym i jednym z najlepszych polskich „towarów eksportowych”. Zyskał też opinię wyśmienitego zespołu koncertowego. Pismo Guitarist Magazine: „Mało jest chyba obecnie w naszym kraju zespołów, które grają tak zaangażowane koncerty jak oni. Sprawiali wrażenie niezwykle przeżywających grane przez sobie utwory, swoim zachowaniem, choreografią i przede wszystkim generowanymi przez siebie dźwiękami wręcz hipnotyzowali publikę.”

Drugi album formacji  “Earthshine” ukazał się w maju 2011 roku. By odciąć się od codziennego otoczenia, część kompozycji muzycy stworzyli w górach, w nowym, inspirującym otoczeniu. Do realizacji całego przedsięwzięcia przyłączył się, w roli producenta, Zbigniew Preisner. Jego odmienne spojrzenie na kompozycje zespołu, pozwoliły muzyce Tides From Nebula osiągnąć nowy wymiar. Nową płytę docenił zespół Riverside, który zaprosił Tides From Nebula do uczestniczenia w ich europejskiej trasie koncertowej. Przez kolejne półtora roku zespół skoncentrował się na promowaniu albumu i koncertów (łącznie ok. 100). Swoją główną uwagę muzycy skupili na promocji  poza Polską, co zaowocowało koncertami w całej Europie. Zespół odwiedził po raz pierwszy Moskwę, gdzie zagrał przed 600 osobową publicznością. Pobił swój frekwencyjny rekord w Sofii, gdzie na koncert zabrakło biletów. W międzyczasie, w maju 2012 roku wydał ponownie zmiksowaną i zremasterowaną debiutancką płytę „Aura”. Na  początku 2013 roku, zespół skupił się na pisaniu kolejnego materiału. Nowe inspiracje oraz fascynacje po raz kolejny poprowadziły zespół w nowe brzmienia, czego efektem było zaproszenie do współpracy Christera Andre Cederbera, producenta płyty "Weather Systems" zespołu Anathema. W czerwcu 2013 roku w studiu Rolling Tapes w Srebnej Górze zespół zarejestrował swój trzeci album – "Eternal Movement". Płyta ukazała się jesienią 2013 roku. Sami muzycy uważają, że jest to najbarwniejszy i najdynamiczniejszy album w ich dorobku.

Teledysk do utworu „Only With Presence” można obejrzeć w TYM miejscu.

 

Tides From Nebula – skład:

Tomasz Stołowski - perkusja

Maciej Karbowski – gitara, klawisze

Adam Waleszyński - gitara

Przemek Węgłowski – gitara basowa

 

Tides From Nebula – strony oficjalne:

http://www.tidesfromnebula.com/

https://www.facebook.com/tidesfromnebulaofficial/


 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 6 lutego 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca