Muzyka

Patriotyczny repertuar FORTECY w lutym w Rotundzie!

Stowarzyszenie PASSIONART ma przyjemność zaprosić na niezwykły koncert w ramach „I Ogólnopolskiego Festiwalu Wolnej i Niezawisłej”

 

27.02.2015 roku o godzinie 19:00 zespół FORTECA wystąpi ze swoim patriotycznym repertuarem w Klubie Rotunda.

 

Tego wieczoru usłyszymy utwory takie jak: Żołnierze Wyklęci, Rozszumiały się wierzby płaczące, Elegia o... (chłopcu polskim)

 

Jako suport, zaprezentują się muzycy oraz wokaliści współpracujący ze Stowarzyszeniem, występując z pieśniami m.in. Jacka Kaczmarskiego, Jana Pietrzaka, Przemysława Gintrowskiego w aranżacjach Marka Pawełka:

gitara basowa:  Paweł Kuźmicz,

instrumenty perkusyjne: Grzegorz Fieber,

instrumenty klawiszowe: Jarosław Kaganiec,

soliści: Agata Paciorek, Żaneta Polak, Dagmara Sysuła, Mateusz Prendota.

 


Zespół FORTECA powstał w 2006 roku z inicjatywy gitarzysty Marcina "Siano" Tucznia. W styczniu 2007 roku zespół zagrał swój pierwszy koncert, a kilka miesięcy później wydał nagrany w domowych warunkach dwu płytowy album "Żołnierz Polski" i Słońce Wrześnie". Kolejnym wydarzeniem z życia Fortecy było kilkanaście koncertów, w tym także ten największy, zagrany w 2009 roku w Wiźnie przed grupą Sabaton. . Na swoim koncie mają wygraną na II edycji konkursu Hard as a Rock, a także muzykę nagraną do filmu o rotmistrzu Witoldzie Pileckim. To właśnie te doświadczenia stały się inspiracją do kolejnego albumu, który w całości muzycy poświęcili postaci tego wielkiego bohatera – wydanej 1 marca 2014 roku płyty „ROTMISTRZ”. Jednak muzycy mimo wielu koncertów ten rok poświęcili także rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i już 1 sierpnia ukazał się kolejny krążek pt. "PROJEKT nieZAKAZANY" z piosenkami śpiewanymi podczas okupacji w rockowym, „fortecowym” brzmieniu. 

FORTECA to zespół z ciekawym pomysłem na muzykę. Rockowo - metalowe brzmienie z dynamicznymi rytmami i melodyjnymi solówkami wprost idealnie wpasowało się w docelowy przekaz grupy. A jest on niebanalny. Początkowo grupa  czerpała teksty z bogatej twórczości poetów tworzących w okresie II wojny światowej, tj.: K.K. Baczyńskiego, W. Broniewskiego czy F. Konarskiego, a od kilku lat tworzy własne teksty. Historia okresu okupacji jest jedynym motywem twórczości Fortecy.

Koncert FORTECY stanowi jedno z kilkunastu wydarzeń wpisujących się w program I Ogólnopolskiego Festiwalu Wolnej i Niezawisłej, organizowanego przez Stowarzyszenie PASSIONART oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie.

 

To już czwarty raz, kiedy grupa kilkuset młodych ludzi zrzeszonych w różnych organizacjach społecznych i instytucjach państwowych, pragnie oddać hołd niezłomnym bohaterom antykomunistycznego podziemia zbrojnego, a także, sięgając do etosu I Rzeczpospolitej i najbardziej znanej oraz niezwyciężonej formacji ówczesnej Europy – Husarii, oddać głębię i sens najwyższych wartości dla których żyli i za które umierali Żołnierze Niezłomni - wolności, niepodległości i poszanowania drugiego człowieka.

 

Szczegółowy program Festiwalu na stronie: www.passionart.org.pl

Bilety na koncert FORTECY dostępne będą w kasie Rotundy w cenie:

- 15 zł w przedsprzedaży

- 20 zł w dniu koncertu.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 lutego 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca