Muzyka

Polskie Gwiazdy Night of the Proms

Rafał Brzozowski wystąpi w duecie z Katie Meluą. Grzegorz Skawiński zaśpiewa „Słodkiego miłego życia” z towarzyszeniem 75-osobowej orkiestry Il Novecento oraz chóru. A wszystko podczas koncertu „Night of the Proms”, 21 marca w łódzkiej Atlas Arenie.

 

 

Grzegorz Skawiński przyznaje, że do udziału w „Night of the Proms” zachęcił go artystyczny rozmach wydarzenia i międzynarodowa obsada: – Jestem podekscytowany, bo jeszcze nigdy nie występowałem z orkiestrą symfoniczną i chórem. Także utwory KOMBII nie były dotąd prezentowane w takich aranżacjach. Przygotowania idą pełną parą mam nadzieję, że efekt będzie spektakularny.

 

Druga polska gwiazda koncertu to Rafał Brzozowski. Wokalista, którego specjalnością są wpadające w ucho opowieści o miłości wystąpi w duecie z Katie Meluą. – Nagle okazało się, że gwiazdy światowego formatu są dla mnie na wyciągnięcie ręki i będę mógł wspólnie z nimi zaśpiewać.
To ogromne wyróżnienie i  niesamowita przygoda – mówi wokalista. Dodaje, że „Night of the Proms” śledził już w ubiegłym roku, gdy cykl po raz pierwszy zawitał do Polski. Wówczas obok zagranicznych artystów (jak OMD, Amy Macdonald, Coolio, John Miles) wystąpili Natalia Kukulska i Mateusz Ziółko. Zobaczyłem wspaniały chór i orkiestrę, poczułem magię miejsca i niesamowitą atmosferę wynikającą z potęgi muzyki. Cieszę się, że to show dotarło do Polski i będę miał okazję być jego częścią – przyznaje Rafał Brzozowski. Poza duetem z Katie Meluą zaśpiewa swój największy przebój „Tak blisko”. Usłyszymy go także w finale razem ze wszystkimi bohaterami wieczoru. Za aranżacje polskich utworów odpowiedzialny jest Tomasz Szymuś. Wraz o orkiestrą Il Novecento pod batutą Roberta Groslota na scenie pojawi się Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej.

 

W ubiegłym roku w Łodzi podczas pierwszego w Polsce „Night of the Proms” bawiło się 6,5 tysiąca osób. Na świecie  cykliczne koncerty organizowane są od 1985 roku – obejrzało je 8 milionów widzów. Z towarzyszeniem orkiestry Il Novecento i chóru występowali m.in. Joe Cocker, Sting, James Blunt, Macy Gray, Sinéad O’Connor, Angie Stone, Andrea Bocelli, Boy George, Mike Oldfield. Seal śpiewał „Kiss from a Rose”, James Brown – „It’s a Man’s World”.  Pomysłodawca cyklu Jan Vereecke pytany o przepis na udany koncert mówi:  –  Zawsze powinien wystąpić ktoś kto reprezentuje muzyczne „dziś”, „wczoraj” i „przedwczoraj”. Niezbędny jest też lokalny artysta. Podczas koncertu w Atlas Arenie tym „dziś“ będzie Katie Melua, „wczoraj” reprezentować będzie Kim Wilde, a "przedwczoraj" - Mark King. Lokalną nutą koncert doprawią Grzegorz Skawiński  i Rafał Brzozowski.

 

Więcej informacji o koncercie znaleźć można na stronach : www.notp.com/poland oraz www.facebook.com/notppl
Bilety w cenach 155-699 zł kupować można za pośrednictwem strony www.eventim.pl oraz we wszystkich punktach sprzedaży współpracujących z Eventimem, a także Ticketpro i Ebilet.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 marca 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca