Muzyka

Włodek Pawlik Trio + 1 w Filharmonii Narodowej!

Już 24 maja 2015 r. o godz. 20.00 w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się koncert Włodek Pawlik Trio! Niedzielny wieczór będzie wyjątkowy nie tylko dlatego, że po raz pierwszy będzie można usłyszeć utwory z najnowszej płyty pierwszego polskiego pianisty jazzowego, który otrzymał nagrodę Grammy. Będzie to także niepowtarzalna okazja do tego, by posłuchać na żywo brzmienia pierwszego i jedynego w Polsce fortepianu Steinway & Sons z limitowanej edycji Arabesque.

 

Podczas koncertu, oprócz typowo jazzowych kompozycji, usłyszymy przełożone na język jazzowego trio motywy z tak znanych filmów, jak „Wrony” Doroty Kędzierzawskiej, czy słynnego „Rewersu” Borysa Lankosza. Miłośnicy muzyki klasycznej będą mogli podziwiać jazzowe aranżacje utworów Chopina i Paderewskiego – dwóch genialnych polskich pianistów i kompozytorów, którzy posiedli cudowną umiejętność przeobrażania za pomocą muzyki tego co polskie, w to co uniwersalne.

 

Wykonywane podczas wieczoru utwory będą podsumowaniem 30-letniej działalności na scenie muzycznej Włodka Pawlika. Jak sam mówi – Album ten jest efektem moich muzycznych fascynacji, które można podsumować jednym słowem: Ameryka. To właśnie Ameryce zawdzięczam Jazz, Blues, dzikie brzmienie muzyki Hendrixa i surowy głos Franka Sinatry. Fascynuje się nią od lat – jest źródłem niekończącej się, ożywczej energii i radości – mówi artysta.

 

Do wyrażenia tej energii i radości artysta wybrał specjalny instrument – fortepian Steinway & Sons z limitowanej edycji i stworzył z nim niepowtarzalny duet. Arabesque, bo o tym fortepianie mowa, to klejnot w koronie Rodziny Steinway & Sons. Limitowana seria kilkudziesięciu  instrumentów zaprojektowana została z okazji 160. rocznicy narodzin marki przez czołowego amerykańskiego designera Dakotę Jacksona. Fortepian łączy w sobie tradycję legendarnej manufaktury – najwyższą jakość brzmienia i niedościgniony kunszt ręcznego wykonania z ponadczasowym pięknem i elegancją. Jako jedyny fortepian w historii Arabesque zdobył prestiżową designerską nagrodę Red Dot Award. 

 

Stworzony na płycie "America" duet Włodka Pawlika z pierwszym dostępnym w Polsce limitowanym egzemplarzem Steinwaya, o numerze 23/30, to historyczna chwila. – Po raz kolejny instrument tej marki ma szansę wspierać najlepszych polskich pianistów w ich artystycznych poszukiwaniach i dawać szansę na pełne wyeksponowanie ich potencjału – powiedziała Magdalena Piotrowska, przedstawicielka Steinway & Sons w Polsce. – Arabesque to najbardziej wyjątkowy fortepian dostępny w Polsce. Cieszymy się, że już teraz wpisał się na karty historii polskiego jazzu – dodaje Piotrowska.

 

Bilety dostępne są w sieciach sklepów Empik, MediaMarkt, przez Internet za pośrednictwem Ticketpro (link: http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1603566-wlodek-pawlik-trio-america.html ) oraz na miejscu, w Filharmonii Narodowej.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 18 maja 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca