Muzyka

Soniamiki, Małe Miasta i Coals w Katowicach

Letnia edycja festiwalu Cztery Pory Roku coraz bliżej! Znamy już wykonawców, którzy w sobotę 20 czerwca wystąpią w katowickim Klubie Panorama. Trzy młode, utalentowane projekty związane z alternatywną sceną muzyczną. O kim mowa?

 

 

 

 

 

 

 

Soniamiki - absolwentka poznańskiego ASP, sama kompunuje swoje piosenki oraz gra na gitarze basowej. W 2009 roku nakładem berlińskiej wytwórni Moanin ukazał się jej pierwszy album "7pm". Trzy lata później wydała swój kolejny krążek pod tytułem "SNMK", do którego jest również autorką okładki. Występowała na wielu festiwalach w Polsce (Męskie Granie, Open'er, Spring Break) i za granicą (Utopia w Texasie, USA).

 

 

 

Małe Miasta - bezprecedensowy projekt na polskiej scenie alternatywnej. Muzyka tego tajemniczego duetu producenckiego to mieszanka odważnych elektronicznych brzmień z hip-hopem i eksperymentalnym R&B. Pod koniec 2014 roku nakładem AlkoPoligamii wydali debiutancki album, na którym gościnnie wystąpili m.in. Ten Typ Mes czy Klaudia Szafrańska z xxanaxx. Pierwsze M to Mateusz Holak - wokalista Kumki Olik, a drugie to producent muzyczny i raper Mateusz Gudel. W tym roku formacja wystąpi m.in. na Open'erze, Tauron Nowej Muzyce czy OFF Festivalu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Coals - kolejny śląski duet podbijający naszą rodzimą scenę muzyczną. W swojej muzyce przemycają dużą dawkę skandynawskich klimatów - delikatne melodie i spowitą mgłą tajemnicy ezoteryczność. Zapraszani na duże festiwale muzyczne jak poznański Spring Break czy katowicki OFF Festival. Opiniotwórcza strona Brand New Athem nazwała ich "powiewem świeżości ze Śląska".

 

 

 

Cztery Pory Roku to nie tylko muzyka, ale również sezonowa kuchnia, warsztaty rzemiosła czy akcje społecznościowe. Szczegóły znajdziecie na stronie Klubu Panorama i facebooku Czterech Pór Roku.

 

 

 

 

Wydarzenie organizują stowarzyszenie Polskie Forum Edukacji Europejskiej i Klub Panorama.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 czerwca 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca