Muzyka

Habakuk & Kalokagathos: album już dostępny

Na półki sklepowe trafił już nowy album zespołu Habakuk. Płyta nosi tytuł „Regrowth” i została nagrana we współpracy z etno-folkową grupą Kalokagathos, składającą się ze śpiewających techniką białego głosu dziewczyn oraz akordeonisty i perkusjonisty. Jest to ciekawe połączenie reggae wzbogaconego o etno, dub, rock i dubstep z tradycyjnymi pieśniami, śpiewanymi w językach takich, jak: macedoński, fiński, estoński, rosyjski, ukraiński, słowacki, serbski, sefardyjski, a także, oczywiście, po polsku.

 

Album „Regrowth” promuje teledysk „Siadaj nie gadaj”: https://youtu.be/ki2OCx7ZlHM

 

Oto co mówią sami muzycy na temat tej płyty: zderzenie „prawdy starowieku” i młodej „dzikiej” energii zaowocowało zupełnie nowym spojrzeniem na prastare motywy. Pieśni odczytano na nowo. Teksty krążące od wieków i przekazywane w tradycji ustnej, skomentowano i odniesiono do kondycji współczesnego człowieka. Spokój i dzikość. Ludowa mądrość i współczesna naiwność. Cisza i krzyk. Niby z głównego pnia, ale jakieś czasem inne, żyjące własnym życiem, zachwycone wolnością, a nie przejmujące się formą, jaką próbuje im nadać pień, na którym wyrosły… odrosty. Wzrastają zbuntowane lecz dojrzewają, by wydać owoce i kolejne ziarna Drzewa. Taka jest muzyka, która wypływa ze szczeliny powstałej w wyniku zderzenia dwóch zupełnie odmiennych planet - Habakuk i Kalokagathos.

Równolegle z premierą płyty został ogłoszony występ zespołu Habakuk & Kalokagathos na największym na świecie festiwalu reggae – Rototom Sunsplash w Hiszpanii. Wraz z Habakuk wystąpi też King Lover. Na scenach Festiwalu zaprezentuje się też polski zespół Naaman. Impreza odbywa się w dniach 15-22 sierpnia w położonej na południu Hiszpanii miejscowości Benicassim.

Z okazji obchodzonego w tym roku przez grupę Habakuk 25-lecia działalności, zespół przygotował kilka specjalnych – urodzinowych koncertów. Pierwszy z nich odbędzie się w ramach Reggae On Częstochowa 18.07. Wraz z zespołem świętować będą m.in. Renata Przemyk, Wojtek Mazolewski, Maciek Kurowicki, Anglicy Robbo Dread i Messenger Douglas oraz wielu znakomitych wykonawców. Oprócz częstochowskiej grupy zagra również Tabu oraz żywiołowa Antwerp Gypsiska Orkestra.

Album Habakuk & Kalokagathos „Regrowth” ukazał się dzięki firmie Mystic Production.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 12 czerwca 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca