Muzyka

Kobranocka zagra jubileuszowy koncert w Toruniu

W najbliższą niedzielę 6 września legenda polskiego rocka, zespół Kobranocka, będzie świętować swoją 30-tą rocznicę obecności na polskiej scenie muzycznej. Podczas jubileuszowego koncertu w hali sportowo-widowiskowej Arena Toruń wraz z gwiazdami wieczoru wystąpią: Janusz Panasewicz, John Porter, Big Cyc, Muniek Staszczyk, Kayah oraz Organek.

 

30-lat na polskiej scenie muzycznej to okazja,

by świętować… i to koncertowo. Jeszcze lepiej obchodzić jubileusz w miejscu, gdzie się wszystko zaczęło, czyli w Toruniu, który w pierwszy weekend września również obchodzi swoje święto – Święto Toruńskiego Piernika.  To tutaj w 1984 roku spotkali się Kobra (Andrzej Kraiński) i Andrzej Marek Michorzewski, by rok później dać pierwszy koncert zespołu w warszawskiej Riwierze.
W niedzielę 6 września o godz. 17.00 podczas koncertu specjalnego w toruńskiej hali sportowo-widowiskowo Arena Toruń przy ul. Bema, zabrzmią ich największe hity, takie jak: „Kocham Cię Jak Irlandię”, „I nikomu nie wolno się z tego śmiać”, „Hipisówka”, czy „List z pola Boju”.

„30 lat zleciało, jakby to były trzy lata. Żaden z nas nie przypuszczał, że jako Kobranocka pogramy tak długo, i że po tylu latach niezmiennie nam się będzie chciało, gdyż teraz szykujemy się na kolejnych 30!!!” – podsumował Andrzej „Kobra” Kraiński.

 

Nowe 30-lecie działalności muzycznej, Kobranocka rozpocznie w towarzystwie takich wykonawców jak: Janusz Panasewicz, John Porter, Big Cyc, Muniek Staszczyk, Kayah oraz Organek. Artyści wykonają zarówno utwory z własnego repertuaru jak i z dyskografii jubilatów. Również Kobranocka zagra
na scenie utwory zaproszonych gości.


„Zaprosiliśmy artystów, z którymi znamy się, lubimy i kolegujemy od lat. Z kilkoma
z nich współpracowaliśmy - z Kayah choćby. Ewenementem jest John Porter, którego podziwiamy
od początku jego kariery, ale nie znamy się jednak. Spotkaliśmy się raz 22 lata temu i to zdecydowanie nie na scenie, więc jesteśmy zaszczyceni faktem przyjęcia przez niego naszego zaproszenia” -
  powiedział Kraiński.

 

Jubileuszowy koncert Kobranocki, największa atrakcja Święta Toruńskiego Piernika, połączony jest z celem charytatywnym. Podczas wydarzenia na licytację przekazane zostaną piernikowe serca z lukrowymi podpisami wszystkich gwiazd, wypieczone z tej okazji przez organizatora koncertu, Fabrykę Cukierniczą „Kopernik” SA. Dochód z aukcji zasili konto Zespołu Opieki Paliatywnej Hospicjum „Światło”(OIPiP) z siedzibą w Toruniu.

 

WSTĘP NA KONCERT JEST BEZPŁATNY!

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 września 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca