Muzyka

Soundedit ’15 – Szkolenia, premiery i nagrody

Do Klubu Wytwórnia przyjadą zachodni realizatorzy dźwięku, którzy podzielą się doświadczeniem z kolegami z Polski oraz zaprezentują najnowocześniejszy sprzęt i jego możliwości. Wieczorem jednak, dzięki współpracy z łódzkim portalem MegaTotal.pl oraz wytwórnią Requiem na scenie zaprezentują się cztery młode, polskie zespoły: The Pau, K-essence, Little White Lies (LWL), Das Moon.

Wzorem ubiegłego roku, pierwszy dzień Soundedit, czyli czwartek (22 października) będzie dniem szkoleń branżowych. Wieczorem jednak zaproszono na koncerty polskich wykonawców. Dwa zespoły zaprezentują po raz pierwszy publiczności najnowsze videoklipy. Organizatorzy Festiwalu ujawniają listę tegorocznych laureatów Nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem”.

 

Do Klubu Wytwórnia przyjadą zachodni realizatorzy dźwięku, którzy podzielą się doświadczeniem z kolegami z Polski oraz zaprezentują najnowocześniejszy sprzęt i jego możliwości. Szczegóły organizacyjne tego szkolenia podamy niebawem.

Wieczorem jednak, dzięki współpracy z łódzkim portalem MegaTotal.pl oraz wytwórnią Requiem na scenie zaprezentują się cztery młode, polskie zespoły: The Pau, K-essence, Little White Lies (LWL), Das Moon.

 

Soundedit Festival jest patronem projektów crowdfundingowych zespołów K-Essence oraz Little White Lies na serwisie MegaTotal.pl. W zamian za wpłaty, które ułatwią obydwu grupom realizację ich teledysków, można otrzymać, oprócz innych ciekawych nagród, festiwalowe karnety. Zapraszamy do wspierania niezależnych twórców. Linki do projektów:

http://www.megatotal.pl/pl/project/klipykessence

http://www.megatotal.pl/pl/project/little-white-lies-krecimy-dwa-klipy

 

 

Program Soundedit ’15:

Czwartek – 22 października

10:00 – 18:00 – szkolenie branżowe

19:00 – 19:30 – Koncert The Pau

Premiera videoklipu K-essence

19:45 – 20:45 – Koncert zespołu K-essence

Premiera videoklipu Little White Lies

21:00 – 22:00 – Koncert zespołu Little White Lies

22:15 – 23:15 – Koncert zespołu Das Moon

 

Piątek – 23 października

11:00 – 18:30 - "Antologia Polskiej Muzyki Elektronicznej" - warsztaty i spotkania

19:00 – 21:00 - Koncert "Antologia Polskiej Muzyki Elektronicznej": Józef Skrzek, Władysław Komendarek, Kapitan Nemo, Konrad Kucz

21:30 – 22:40 - Koncert zespołu OMD

23:00 – 01:00 - After Party – Ptaki, DJ Set

 

Sobota – 24 października

12:00 – 18:30 - warsztaty i spotkania

19:00 – 20:30 - Koncert Wojciech Waglewski i goście: Maria Peszek, Leszek Możdżer,

Fisz, Emade, zespół Voo Voo

20:30 – 21:00 - Gala wręczenia Nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem”, którą poprowadzi Piotr Metz

21:10 – 22:45 - Koncert Boba Geldofa

 

Bilety na pojedyncze dni oraz karnety na cały festiwal można nabyć na: ticketpro.pl, biletyna.pl, biletomat.pl i bilety24.pl, oraz w salonach sieci Empik, Media Markt, Saturn i in. Bilety są dostępne również w Klubie Wytwórnia.

Cena za jeden dzień (piątek lub sobota) – 70 zł, karnet na cały Festiwal – 120 zł.

Cena biletu na czwartkowe koncerty – 20 zł. Wszystkie kupione wcześniej karnety upoważniają do uczestnictwa w czwartkowych koncertach.

 

25 października (niedziela) w imieniu Metal Mind Productions zapraszamy do łódzkiej Atlas Areny, gdzie wystąpi Deep Purple. Roger Glover – basista i producent Deep Purple będzie gościem Soundedit ’15 i zostanie uhonorowany statuetką „Człowieka ze Złotym Uchem” w uznaniu za „całokształt dokonań w dziedzinie produkcji muzycznej”.

Nagrodę Festiwalu Soundedit odbiorą w tym roku również: Sir Bob Geldof, Józef Skrzek, Wojciech Waglewski oraz Leszek Biolik.

To nie koniec niespodzianek, jakie w tym roku przygotowali organizatorzy Soundedit. Niebawem ogłoszone zostanie kolejne, wyjątkowe wydarzenie związane z Festiwalem. Więcej szczegółów już wkrótce.

 

Hasło Festiwalu pozostało bez zmian – „I Am The Sound”. Chcemy powiedzieć każdemu z uczestników, że każdy może być, jest i będzie własnym, indywidualnym brzmieniem. Ty też! Choć może jeszcze nie zdajesz sobie z tego sprawy. „I Am The Sound” – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką! Zapraszamy na Soundedit, zapraszamy do Łodzi.

Więcej szczegółów i program na soundedit.pl

 

Sylwetki twórców:

K-essence

K-essence to katowicka formacja założona dwa lata temu przez lidera niezapomnianej indie-rockowej grupy NeLL, Bartka Czarno-Księżyka. Zespół kreuje nastrój porównywalny do dokonań mistrzów klimatu – Nicka Cave’a, Petera Murphy, Marka Lanegana, czy też wczesnych płyt Bowiego. Debiutancki album K-essence „Prince of Pawns” ukazał się nakładem Requiem Records, a wydanie wsparła finansowo społeczność fanów na Megatotal.pl. K-essence jest pierwszym i jak dotąd jedynym przedstawicielem polskiej sceny gruz rockowej. Muzycznie zespół zmierza w kierunku bezkompromisowego rocka balansującego gdzieś między stylistyką indie z melancholijną psychodelią, a mrocznym gotykiem, jednak czasem brzmienie zespołu podąża również w stronę iskrzącej odrobiną glamowej sceniczności dojrzałej muzyki pop. Obecnie zespół zbiera na MegaTotal.pl fundusze na teledysk promujący nadchodzący album. Premiera klipu odbędzie się podczas koncertu 22 października (czwartek) podczas Festiwalu Soundedit ‘15 w Łodzi.

Skład grupy: Bartek Czarno-Księżyk – wokal, gitara, Krzysiek Kot – perkusja, Johnny Lid – instr. klawisz., gitara, wokal oraz Iwo Nowak – bas.

 

Das Moon

Das Moon to muzyczna podróż w czasie. W przeszłość i... W przyszłość. Charyzmatyczne trio inspiruje się takimi ikonami sceny, jak Einstürzende Neubauten, Laibach, Kraftwerk czy Depeche Mode, ale tworzy swój własny, niepowtarzalny styl. Znaki rozpoznawcze, to duża dawka elektroniki z domieszką nowofalowego brzmienia gitar i surowych instrumentów perkusyjnych, a także hipnotyzujący głos wokalistki Daisy K. Das Moon w obecnym kształcie istnieje od czterech lat. Zespół tworzą trzy różne, silne osobowości, które doskonale się dopełniają. Daisy K. jest wokalistką i poetką, DJ Hiro Szyma - didżejem, perkusistą i absolwentem warszawskiej ASP, a Musiol - producentem muzyki elektronicznej i multimediów oraz prawnikiem. Pierwsza płyta Das Moon „Electrocution”, ukazała się w 2011 r. nakładem Agencji Fonograficznej Polskiego Radia. Za końcowy miks płyty odpowiadali Emily Lazar i Joe LaPorta, pracujący w nowojorskim studiu The Lodge, znanym ze współpracy m. in.: z Depeche Mode, The Prodigy, czy Björk. W 2012 r. Das Moon został laureatem konkursu „Zrób Głośniej!”, organizowanego przez portal T-Mobile Music i wystąpił, jako jedyny polski zespół, na festiwalu Electronic Beats w Gdańsku. Drugie wydawnictwo w dyskografii Das Moon zatytułowane „Weekend In Paradise” (premiera: 17 października 2014 r. nakładem Requiem Records) to „concept album”, składający się z dwunastu utworów. W warstwie tekstowej przekazuje emocje „na wyrywki” i eksploruje ciemniejsze strony życia, zgodnie z artystycznymi poszukiwaniami zespołu.Podczas trasy koncertowej promującej „Weekend In Paradise” Das Moon zagrali między innymi jako gość specjalny przed słynną kanadyjską formacją electro-industrialną Front Line Assembly oraz podczas festiwalu Mayday w katowickim Spodku. W lipcu 2015 r. ukazał się trzeci teledysk promujący „Weekend In Paradise” – tym razem do piosenki „Not a Happy Song”. Wersja kompozycji wykorzystana w teledysku różni się od wersji z albumu i zostanie zamieszczona na winylowym wydaniu „Weekend In Paradise”, które będzie miało premierę jesienią br. Utwór trafił również do filmu „Baby Bump” w reżyserii Kuby Czekaja, który będzie po raz pierwszy zaprezentowany we wrześniu na festiwalu filmowym w Wenecji. Das Moon pracuje obecnie nad pierwszymi pomysłami na nowe kompozycje, które trafią na trzecią płytę studyjną. Premiera albumu jest zaplanowana na rok 2016.

Oficjalny profil FB zespołu: https://www.facebook.com/dasmoonband

 

Little White Lies

Little White Lies (LWL) to jedno z ciekawszych zjawisk na polskiej scenie alternatywnej. Jeszcze przed wydaniem płyty wystąpili na Heineken Open'er Festival. W 2012 r. ukazał się ich debiutancki album "Devils in Disguise", który zdobył serca fanów i krytyków muzycznych w całej Polsce. Konsekwencją tego było pierwsze wyróżnienie, LWL zwyciężyli w plebiscycie czytelników „Co Jest Grane” na Łódzką Płytę Roku 2012. Na fali entuzjazmu zespół wydał EP „In Word And Deed”, które pojawiło się w formie cyfrowej i, jako wydawnictwo kolekcjonerskie, na białej kasecie magnetofonowej. Dwukrotnie wystąpili na antenie radiowej Trójki w audycji OFFensywa oraz wzięli udział w wideo sesji realizowanej w ramach Otwartej Sceny przy współpracy z Radiem Łódź. Z początkiem 2014 otrzymali nagrodę w kategorii "Zespół Muzyczny Roku 2013" w plebiscycie Plastry Kultury. Ich drugi album „Days of Chaos” został sfinansowany w ciągu niespełna dwóch tygodni przez fanowską społeczność portalu MegaTotal.pl, będącego jednocześnie wydawcą płyty. Także i ten krążek zdobył uznanie fanów i powtórzył sukces debiutu. Po raz drugi LWL nagrali Łódzką Płytę Roku, tym razem 2014! LWL to przede wszystkim Kasia i Zbyszek Krenc, na co dzień klasyczna rockandrollowa para. W ubiegłym roku dołączyli do nich: ceniony perkusista Piotr Gwadera (Bogowie, L.Stadt, Mister D.) oraz multiinstrumentalista i producent Paweł Cieślak (Fonovel, TRYP), odpowiadający za brzmienie płyt LWL. Razem tworzą tykającą bombę pełną muzycznego erotyzmu i napięcia. Ten ładunek wybucha podczas występów na żywo, które, jak zawsze w ich przypadku, są wyjątkowe i klimatyczne.

W czwartek, 22 października, w trakcie koncertu w ramach Festiwalu Soundedit ’15 zespół zaprezentuje nowy teledysk, który także finansuje społeczność MegaTotal.pl.

 

The Pau

Solowy projekt Pauliny. W autorskich kompozycjach sama gra na wszystkich instrumentach. Na koncertach występuje tylko z gitarą, a bity odtwarza z telefonu komórkowego.

Muzyka The Pau to połączenie gitarowych riffów i połamanych rytmów. Czasami mocniej, czasami lżej. Na początku 2015 r. The Pau uczestniczyła jako support w trasach koncertowych zespołów Organek i Straight Jack Cat, grając kilkanaście koncertów w całej Polsce. W trakcie występów na żywo wykonuje materiał przygotowany na debiutancką płytę.

Projekt ma na koncie videoclip http://youtu.be/SjHa7z0aWPk

Więcej o The Pau można znaleźć na:

http://thepau.pl oraz http://facebook.com/thepauMusic


przysłano: 16 września 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca