Muzyka

Koncert zespołu UDA na inaugurację roku akademiciego

Po krótkiej przerwie UDA wracają na scenę i zagrają na inauguracje roku akademickiego w krakowskim Coffee Cargo. Support – Mothers In Furs.

 

Support – Mothers In Furs.

Gdzie: Coffe Cargo, ul Przemysłowa 3 (budynek koło Klubu Fabryka), Kraków
Data: piątek 2 października 2015, godz. 19:00
Bilety: 20 zł
Patronat: Krakowska Scena Muzyczna - http://krakowskascenamuzyczna.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/events/1492441191066495/

 

Nieokiełznany zespół jazzrockowy UDA zaprasza na kolejny wyjątkowy koncert, będący celebracją rozpoczęcia nowego roku akademickiego, jak i nowego etapu w historii składu. Po długim czasie promowania trzeciej płyty („Łowy kraby”), występach w całym kraju i poza jego granicami oraz nagraniu koncertowego DVD, trio rozpoczyna etap przygotowań do
nowej płyty.

 

Jak można się było wielokrotnie przekonać, koncerty UD to zawsze nowa historia. Zespół bogato improwizuje, zmienia aranżacje, zaprasza gości, zaskakuje. Żaden ich koncert nie był taki jak wcześniejsze, nigdy nie był bezdusznym odegraniem materiału. Każdy jest nową odsłoną, swoistym spektaklem i celebracją muzyki. Dodatkowo muzycy znani są z dużego dystansu do siebie, wplatając liczne humorystyczne fragmenty i nie stroniąc od cytatów swych mistrzów. Kto raz był na koncercie UD, na pewno rozgości się między nimi na długo!!

 

UDA mają na koncie 3 płyty studyjne:
- "Hurtownia przebiśniegów" (2010);
- "Witaj pokarmie" (2011),
- "Łowy kraby" (2013) - gościnnie wystąpili: Krzysztof Ścierański, Apostolis Anthimos oraz Marcin Gałażyn (Motion Trio).

 

Zespół udźwiękawiał również na żywo filmy nieme oraz stworzył ścieżkę dźwiękową do filmu - "Droga do Ladakh" (reż. Ż. Pierożkow, 2012)

 

Jako support wystąpi Mothers In Furs, którzy piszą o sobie tak: Martwi poeci przemówili głosem hałaśliwego, psychodelicznego rocka, który rozbrzmiewa nocami między pustyniami Kalifornii, deszczowym Seattle i klubami The Village.

 

Nazywają swoją muzykę desert polka / psychedelic / noise rock, a posłuchać ich można pod tym adresem: https://soundcloud.com/mothers-in-furs

 

Więcej o UDAch: 

http://www.udaonline.org/
https://www.facebook.com/UDApl

 

Teledysk:

 

 

Ostatnia płyta:
 

 

Coffe Cargo
http://www.coffeeproficiency.com/
https://www.facebook.com/coffeecargo1

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 18 września 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca