Muzyka

4 Non Blondes... artyści jednego przeboju?

4 Non Blondes... artyści jednego przeboju?

 

Grupa 4 Non Blondes została założona w 1989 roku w San Francisco przez wokalistkę Linda Perry, oprócz której grupę tworzyli: Roger Rocha (gitara), Christa Hillhouse (gitara basowa) i Dawn Richardson (perkusja).
 

Ich debiut to wydany w 1992 roku album zatytułowany "Bigger, Better, Faster, More!", który promowała piosenka "What's Up?" - późniejszy wielki, a zarazem jedyny przebój formacji. Szczególną popularnością cieszył się teledysk nagrany do utworu, dzięki czemu płyta sprzedała się w nakładzie ponad 6 milionów egzemplarzy. Ciekawostką jest, że rok później DJ Milko opublikował cover kawałka utrzymany w stylistyce dance, który również stał się sporym hitem. Później grupa zyskiwała na popularności koncertując z wielkimi  gwiazdami jak np. zespół Pearl Jam. 

Momentem przełomowym w historii kapeli był rok 1995, kiedy to Linda Perry opuściła grupę decydując się na rozpoczęcie solowej kariery. Czego efektem były dwa albumy: "In Flight" (1995) oraz "After Hours" (1998).

Ich jedyny przebój na skalę światową to wspomniany wyżej utwór "What's up" z 1993 roku wydany na debiutanckim krążku zespołu zatytułowanym "Bigger, Better, Faster, More!". Piosenka największy sukces komercyjny odniosła np. w: Austrii, Belgii, Niemczech, Irlandii, Szwajcarii i... Polsce. Innych takich przebojów tej formacji szukać na próżno...

 

Łukasz Borys

37 Biała Piska
2 artykuły


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 września 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca