Muzyka

Kiljański śpiewa Przyborę - premiera płyty!

KILJAŃSKI & THE NEW WARSAW TRIO

 

9 października 2015 roku ukaże się nowy album Kiljańskiego & The New Warsaw Trio zatytułowany "PRZYBORA".

 

Album został nagrany z okazji setnej rocznicy urodzin jednego z najważniejszych polskich poetów i pisarzy XX wieku – Jeremiego Przybory. W starannie wyselekcjonowanym repertuarze nie zabraknie nastrojowych ballad takich jak "Na Całej Połaci Śnieg" czy współczesnych interpretacji satyrycznych piosenek "Na Ryby", "Bo We Mnie Jest Sex", "Addio Pomidory" czy "Tanie Dranie". Będzie to Kiljański jakiego nie znacie.

 

Głęboka i ciekawa barwa głosu Krzysztofa znakomicie współgra z klezmerskim stylem The New Warsaw Trio tworząc materiał różnorodny, podany w lekki i atrakcyjny dla słuchacza sposób. Fani Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego będą z pewnością zachwyceni, a ci, którzy tych piosenek jeszcze nie znają dostaną szansę dołączenia do grona sympatyków twórczości Kabaretu Starszych Panów.

 

Patronat nad płyta objęli:

TVP1, Zwierciadło, Sens, Polska The Times, sophisti.pl, Business Center Club

 

***

 

Krzysztof Kiljański – wokalista o aksamitnej, ciepłej barwie głosu. Zawsze elegancki, męskiBywa nazywany polskim Sinatrą. Laureat najważniejszych nagród polskiego przemysłu muzycznego m.in. "Fryderyki", "Superjedynka", "Złota Tarka".

 

Z Kayah zaśpiewał wielki przeój "Prócz Ciebie Nic", w teledysku do tej piosenki wystąpiły najpiękniejsze Polki, a debiutancki album "In The Room" sprzedał się w niemal 100-tysięcznym nakładzie.

 

Z Yugopolis wyczarował bałkańską nostalgię nagrywając przebojowe "Dzień Pomyłek " i "Dla Siebie Sami".

 

Na nowo odkrył piosenki Jonasza Kofty, nagrywając znakomitą płytę z nowatorskimi aranżacjami jego utworów: "Barwy Kofty".

 

Zagościł na plskiej scenie muzycznej na dobre płytą z autorskim materiałem. "Powrót", ukazał się wiosna 2013 roku nakładem Kayax/EMI.

 

W 2014 roku Universal Music Polska wydał album "Duety", na którym znalazły się przeboje Krzysztofa oraz covery zaśpiewane z divami polskiej sceny rozrywkowej ( m.in. Kayah, Halina Mlynkova, Dorota Miśkiewicz, Grażyna Szapołowska , Sarsa Markiewicz).

 

***

 

The New Warsaw Trio – znakomity zespół instrumentalistów: Rafał Grząka akordeon, Przemysław Skałuba – klarnet, saksofony, Konrad Kubicki – kontrabas. Koncertują na całym świecie. Specjalizują się w klezmerskich brzmieniach łącząc rozrywkę z klasyką i jazzem.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 pazdziernika 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca