Muzyka

19 Wiosen zagrają w Hydrozagadce na zakończenie trasy "Cinema Natura"

 

Muzycy 19 Wiosen odwiedzą ponownie Warszawę w ramach ostatnich koncertów trasy promującej najnowszy album “Cinema Natura”. Zespół wystąpi 19 Listopada w klubie Hydrozagadka. Na scenie zobaczymy również dwa inne łódzkie zespoły: Speed Joker i Knockdown.

 

Ostatni album zespołu, zatytułowany „Cinema natura”, ukazał się 4 grudnia 2014 roku nakładem wytwórni Antena Krzyku. W 14 piosenkach pojawiają się dawno oczekiwane przez sympatyków dziewiętnastowiosennego grani, miejskie historie, ale tym razem dziejące się w niedalekiej przyszłości, w zapoznanej aglomeracji Neo-Lodz. Płytę wspólnie produkowali trzej producenci Bartosz Adamiak, Paweł Cieślak i Kamil Łazikowski. Zespołowi chodziło o różnorodność brzmień i suwerenność opowiadanych historii. „To ma być ścieżka dźwiękowa do krótkich filmów z zimy roku 2061, słuchana na starej empetrójce z lat dziesiątych XXI wieku. Nie stać nas było na nakręcenie do tego czternastu klipów ale może nasza wierna publiczność podejmie ten wysiłek wyobraźniowy we własnych głowach” - mówi wokalista 19 Wiosen.

 

19 Wiosen to jeden z ciekawszych zespołów instrumentalno-wokalnych w Polsce. Rozpoznawani są za sprawą charakterystycznego gitarowo-syntezatorowego brzmienia tworzonego przez Grzegorza „Fagota” Fajngolda oraz zastanawiających swym pesymizmo-optymizmem tekstów Marcina Pryta. Na uwagę zasługuje współpraca zespołu z Wilhelmem Sasnalem: koncerty w związku z otwarciem wystaw artysty w Polsce i we Włoszech, a także wspólna praca przy filmach. Poprzednia płyta 19 Wiosen - „Pożegnanie ze światem” została wydana przez Galerię Raster wiosną 2010 roku.

 

Zespół to kwintet, oprócz Fajngolda i Pryta współtworzą go: basista Piotr Andrzejewski, basista Aleksander Gemel, perkusista Łukasz Klaus.

 

Koncert 19 Wiosen + Speed Joker + Knockdown

19 listopada 2015 r

Hydrozagdka

start: 20:00

bilety: 20 zł przedsprzedaż / 25 zł w dniu koncertu


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 12 listopada 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca