Muzyka

Maybeshewill na pożegnalnej trasie w Polsce!

Agencje P.W. Events i Go Ahead mają przyjemność zaprosić na dwa ostatnie koncerty w Polsce brytyjskiej formacji Maybeshewill. Ten post-rockowy kwintet jest już bardzo dobrze znany polskim fanom, a w 2016 roku jego muzycy postanowili udać się w swoją ostatnią, pożegnalną trasę koncertową. Brytyjczycy pojawią się 17.03 w warszawskiej Hydrozagadce i 18.03 we wrocławskim Firleju, aby podsumować swój 10-letni okres działalności i pożegnać się godnie z fanami!

 

„Kiedy zaczynaliśmy ten zespół ponad dziesięć lat temu był to tylko projekt z sypialni, a tak naprawdę nigdy nie wyobrażaliśmy sobie gry na żywo. Każda kolejna, mała rzecz, jaką osiągaliśmy od tamtego czasu była zarówno zaskoczeniem, jak i niesamowitym bonusem. Pięciu z nas spędziło ostatnie kilka lat na wycieczce po świecie, odwiedzając wiele niesamowitych miejsc i poznając jednych z najlepszych ludzi, jakich moglibyśmy sobie wyobrazić do spotkania, zarówno na scenie, jak i poza nią. Szansa na to, żeby robić to, co robiliśmy przez większość naszego dorosłego życia, była jak życie w jakimś szalonym śnie, ale ostatecznie trzeba wrócić do rzeczywistości. Wydaje mi się, że właśnie teraz to robimy.” – komentują Brytyjczycy.

 

„Pomyśleliśmy o nazywaniu tego przerwą albo właśnie mówieniu, że pewne sprawy są ponad, jeśli jednak jesteśmy szczerzy całkowicie od początku, to nie możemy zmuszać się do położenia naszych stóp stanowczo w którymkolwiek obozie. Są liczne osobiste powody, dla niektórych z nas, dlaczego to musi się zdarzyć. Dla innych jestem pewny, że woleliby kontynuować, ale natura zespołu oznacza, że musisz znaleźć rozwiązanie, które odpowiada każdemu i to jest to, co robimy tutaj. Dlatego zdecydowaliśmy, że będą to nasze ostatnie koncerty.” – tak zapowiedzieli pożegnalną trasę muzycy.

 

MAYBESHEWILL
The Last Tour

17.03, godz.19:00
Hydrozagadka, Warszawa
Bilety:
40http://pwevents.pl/pl/bilety,1,307.html
45 – Ticketpro, Eventim, Ebilet, Biletomat.pl, Kupbilet.pl, klub Hydrozagadka
50 – w dniu koncertu
FB: https://www.facebook.com/events/544103445742858/

 

18.03, godz.19:00
Firlej, Wrocław
Bilety:
40http://pwevents.pl/pl/bilety,1,306.html
45 – Ticketpro, Eventim, Ebilet, Biletomat.pl, Kupbilet.pl, Rocky Shop
50 – w dniu koncertu
FB: https://www.facebook.com/events/166593470362455/

 

Maybeshewill to brytyjska, post-rockowa grupa muzyczna z Leicester, założona w 2005 roku. Ich muzykę charakteryzuje połączenie elementów elektroniki z żywymi instrumentami muzycznymi.

Jeden z muzyków grupy, Robin Southby, nazywa styl grupy "rockiem instrumentalnym z elektroniką", wymieniając jako inspirację muzykę popową The Black Eyed Peas i The Pussycat Dolls. Drowned in Sound porównuje ich do grupy Mogwai. Zestawiano ich także z Sigur Rós oraz sugerowano, że na ich wcześniejszą muzykę wpływ miało 65daysofstatic. Ich utwory często zawierają fragmenty dźwięku z filmów lub dialogów. Piosenka "Not for Want of Trying" zawiera fragment z “Sieci”, a "Sing the Word Hope in Four Part Harmony" – słowa prezentera Edwarda R. Murrowa i fragmenty “Młodego Winstona”. Na swoim koncie mają 4 albumy studyjne, wydawane odpowiednio w latach 2008, 2009, 2011 i 2014. Ostatnim diamentem w ich dorobku jest „Fair Youth” wydane przez wytwórnię Superball Music. Album ten został jednogłośnie okrzyknięty cudownym zestawieniem 11 utworów, które nas zabierają w niezwykłą podróż po magicznej syntezie elektroniki i instrumentalnych, post-rockowych brzmień. To obowiązkowa pozycja, nawet dla najbardziej wymagających słuchaczy takich gatunków muzycznych. Koncertowanie w trasie było fundamentem istnienia Maybeshewill do tej pory. Objechali całe Wyspy Brytyjskie oraz Europę kontynentalną. W podobnym stopniu zwiedzili Rosję, Chiny czy Japonię. Dzielili scenę z takimi kapelami jak 65daysofstatic, And So I Watch You From Afar, And You Will Know Us By The Trail of Dead, The Dillinger Escape Plan, Lite czy The Ocean. Od początku istnienia wyznawali ideę DIY i takim właśnie zespołem byli. Sami zarządzali, sami nagrywali i produkowali muzykę. Współpracowali jedynie z niewielką grupą zaufanych przyjaciół. Teraz wyruszają w ostatnią podróż muzyczną, aby pożegnać się ze wszystkimi fanami, którzy pokochali ich i ich twórczość przez te 10 lat istnienia.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 listopada 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca