Muzyka

Cochise zaprasza na najbliższe koncerty.

Białostocki zespół Cochise potwierdził właśnie listę najbliższych koncertów promujących ich najnowszy album „The Sun Also Rises For Unicorns”. 
 
22.01 Poznań - U Bazyla
23.01 Piła - Barka
29.01 Wrocław - Stary Klasztor
30.01 Piotrków Trybunalski - Klub 66
06.02 Bielsk Podlaski - Pub Blues
13.02 Malbork - Alternatywa
14.02 Gdańsk - Wydział Remontowy
11.03 Opole - Narodowe Centrum Polskiej Piosenki
18.03 Pasłęk - Parlament
19.03 Łódź - Iron Horse
 
***
 
W połowie grudnia do sieci trafił czwarty i zarazem ostatni teledysk promujący album „The sun also rises for unicorns”. Obrazek nakręcony do utworu „Perfect place to Die” można obejrzeć w TYM miejscu.
"To dość nietypowy numer Cochise. Długo musieliśmy nad nim pracować zanim przybrał taką, w sumie prostą, formę. W warstwie tekstowej jest bardzo pesymistycznie i mrocznie. Mroczny jest także teledysk. Podobnie jak przy dwóch innych klipach z ‘The Sun Also Rises For Unicorns’ nad ‘Perfect place to Die’ pracowała Laura Kielar. Doskonale oddała to, o co chodzi w tym utworze" - mówi Wojciech Napora, gitarzysta Cochise. "Czasami niszczymy to, co kochamy i kochamy to co niszczymy. Kiedyś ktoś mądry powiedział: 'Zdarza się, że ludzie wokół nas nie rozumieją drogi, którą idziemy. Nie muszą jej rozumieć bo to nie jest ich droga'. I o tym właśnie jest 'Perfect Place to Die" - tłumaczy przesłanie utworu wokalista zespołu, Paweł Małaszyński.
 
Zespół Cochise powstał w 2004 roku w Białymstoku. Dorobek grupy, poza debiutanckim demo „9″, obejmuje album „Still Alive” z 2010 r., cover Danziga „Lick the blood off my hands”, który ukazał się na kompilacji „Tribute to Danzig – Dark side of the blues”, płytę „Back to Beginning” z maja 2012 roku oraz krążek „118” z 2014 roku. Najnowsza płyta "The Sun Also Rises For Unicorns" ukazała się 2 października 2015. Materiał zarejestrowano późną wiosną w studiu "Rolling Tapes", a wokale dograno w białostockim studiu "Nagrywatornia". Jak o płycie mówi Paweł, wokalista zespołu:"...jest pełna pytań, smutku, niepokoju i nostalgii. Nie brak w niej także siły, buntu, radości, miłości i dumy. Wiele tu utopijno-romantycznych wizji świata z odrobiną szaleństwa i gniewu. To płyta o wyjątkowych jednostkach, wrażliwych i pełnych namiętności lecz często, apatycznych, amoralnych, zamkniętych w sobie i wycofanych". Muzycznie album "The sun also rises for unicorns" jest kontynuacją tego, co do tej pory Cochise nagrał. "Mamy nadzieję, że ta płyta to krok do przodu i naturalny rozwój zespołu. Zawiera zarówno mocne, szybkie utwory, jak i lżejsze, bardziej łagodne piosenki. Ich wspólnym mianownikiem jest Cochise" - mówi Wojtek, gitarzysta zespołu.
 
Cochise - skład:
Paweł Małaszyński – wokal
Wojtek Napora – gitara
Radek Jasiński – bas
Czarek Mielko – perkusja
 
Cochise – strona oficjalna:

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 stycznia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca