Muzyka

Jerz Igor zagra na początek ferii

W sobotę, 30 stycznia o godz. 17.00 w Narodowym Instytucie Audiowizualnym (NInA) zagra Jerz Igor Orkiestra, premierowo prezentując materiał z najnowszej płyty „Jerz Igor Zimą”. Kilkuosobowy zespół z Igorem Nikiforowem i Jerzym Rogiewiczem na czele zaprosi dzieci i rodziców do wspólnego muzykowania. Wstęp wolny. 

 

Będzie można usłyszeć m.in. jakie przygody w środku mogą przydarzyć się niedźwiedziowi i o czym marzą ryby pod lodem. Koncert w siedzibie NInA na warszawskim Służewie (tylko pięć minut pieszo od stacji Metro Służew) będzie świetną okazją by rozpocząć zimowe ferie, i to w najlepszym muzycznym stylu! 

 

Jerz Igor to dwuosobowa postać śpiewająca i grająca na wielu instrumentach. Stworzyli ją Igor Nikiforow i Jerzy Rogiewicz – muzyczny duet znany z niezliczonej ilości zespołów, takich jak Profesjonalizm, Paula i Karol, Pink Freud czy Polonezy. Dostrzegając brak ciekawych muzycznych propozycji dla najmłodszych, twórcy Jerza Igora postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i nagrali debiutancką „Małą Płytę”, zawierającą kołysanki i piosenki o snach, adresowane do najmłodszych słuchaczy i ich rodziców.

Najnowszy album zatytułowany „Jerz Igor Zimą” to 10  piosenek, które odpowiadają m.in. na pytania, dlaczego zimą lisy chodzą o wiele ciszej i co robi śnieg. Autorami tekstów są Natalia Fiedorczuk, Joanna Halszka Sokołowska, Antonina Stasiuk oraz Grzegorz Uzdański.

 

 

Podczas koncertu w NInA, malownicze, kalejdoskopowe aranżacje duet wykona w towarzystwie kilkuosobowej Orkiestry Jerza Igora. Dzieci i rodzice usłyszą m.in. wibrafon, autoharfę, puzony i waltornię.

 

Na koncert, wszystkich od 0 do 100 lat, zapraszają: Lado ABC i Narodowy Instytut Audiowizualny.
sobota, 30 stycznia godz. 17.00
siedziba NInA (Warszawa, ul. Wałbrzyska 3/5, stacja Metro Służew)
wstęp wolny

 
Więcej o koncercie na stronie: www.nina.gov.pl
http://www.nina.gov.pl/wydarzenia/jerz-igor-koncert/   


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 stycznia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca