Muzyka

IN PROGRESS: Dariusz Brzostek / Rafał Kołacki

DARIUSZ BRZOSTEK / RAFAŁ KOŁACKI

13.02.2016(sobota), godz. 20:00
CSW Łaźnia 1, Gdańsk, Jaskółcza 1
Wstęp wolny

Kurator: Michał Porwet
 
Kolejny koncert z cyklu In Progress - cyklu regularnych spotkań z eksperymentalną muzyką współczesną i działaniami muzycznymi połączonymi ze sztuką audiowizualną.
 
Prezentacja nagrań terenowych ze Stambułu i Marsylii. Muzycy chcieliby postawić kilka prostych pytań: Co nagrywamy, kiedy nagrywamy w terenie? Co naprawdę nagrywamy, kiedy nagrywamy w terenie? Czego słuchamy, kiedy słuchamy nagrań dokonanych w terenie? Lub też, czego naprawdę słuchamy, kiedy słuchamy nagrań dokonanych w terenie? Jakie relacje tworzą się między nagraniem a rzeczywistością, jakie zaś między nagraniem a  wyobrażeniem o przestrzeni, w której nagrywaliśmy? Gdzie zaczyna się, a gdzie kończy przyjemność słuchania?

 

Dariusz Brzostek - teoretyk literatury, kulturoznawca, adiunkt w Katedrze Kulturoznawstwa UMK. Zajmuje się badaniem kultury popularnej, estetyki grozy oraz antropologii kontrkulturowej. Publikował w Antenie Krzyku, Glissando, Transwizjach i innych magazynach o sztuce i kulturze. Uprawia także sound studies oraz field recording. Autor monografii „Nasłuchiwanie hałasu. Audioantropologia między ekspresją a doświadczeniem”.

 

Rafał Kołacki - muzyk związany z HATI, Mammoth Ulthana, Innercity Ensemble, T’ien Lai i Molok Mun. Nagrał i wydał kilkanaście płyt i zagrał kilkaset koncertów na całym świecie (m. in. Unsound New York, CTM Berlin). Jest współautorem multimedialnych projektów Tonopolis i Orient Potockiego. Dźwiękopis. Prowadzi również działalność solową, pasjonując się w swojej twórczości sztuką nagrań terenowych, perkusyjną muzyką akustyczną oraz elektroniką z gatunku drone music. Nagrywa muzykę do filmu, słuchowisk i bajek. Do tej pory wydał trzy solowe płyty. Jest autorem instalacji dźwiękowych. Prowadzi niezależne wydawnictwo płytowe Noisen Records.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 stycznia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca