Muzyka

Pierwszy singel Jazzombie

Supergrupa Jazzombie opublikowała pierwszy utwór.

Do sieci trafił numer zatytułowany "Dziewiąta". Nagranie zapowiada album "Erotyki", który ukaże się na początku marca. Kawałka można posłuchać poniżej.

 


Pod nazwą Jazzombie kryje się projekt łączący muzyków Lao Che i Pink Freud. Pomysł na stworzenie zespołu narodził się w 2014, kiedy to obydwie grupy zagrały razem trasę koncertową po Polsce.

Tytuł płyty doskonale koresponduje z zawartością tekstową wydawnictwa. Jazzombie postanowili bowiem wykorzystać twórczość Bolesława Leśmiana, Juliana Tuwima, Emila Zegadłowicza, Jana Brzechwy, a wspólnym mianownikiem całości jest zabarwienie erotyczne owych liryków. A jeśli dołożymy do tego niesamowicie pozytywną energię, doskonały warsztat instrumentalistów oraz niebywałą zdolność do improwizacji i zabawy dźwiękiem, to możemy być pewni, że oto narodził się projekt zasługujący na miano jednego z najważniejszych wydarzeń muzycznych 2016 roku.

Zespół zapowiedział już pierwsze koncerty:
7 kwietnia - Kraków, Studio
8 kwietnia - Zabrze, CK Wiatrak
9 kwietnia - Warszawa, Palladium

W skład Jazzombie wchodzi więc 10 muzyków: Adaś Milwiw - Baron (trąbka, klawisze, wokal), Denat (sampler, wokal), Dimon (bębny, wokal), Karol Gola (saksofon barytonowy), Maciek (instrumenty perkusyjne, sampler, wokal), Rafał Klimczuk (bębny), Rysiek (bas, wokal), Spięty (wokal) i Wieża (klawisze, wokal).
 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 5 lutego 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca