Muzyka

Autobiografia Scotta Iana z Anthrax w marcu w sklepach

W marcu do księgarni trafi wydawnictwo "I'm the Man. Autobiografia tego gościa z Anthrax", czyli historia Scotta Iana, którą gitarzyście pomógł spisać Jon Wiederhorn.
"I'm the Man" nie jest kolejną typową autobiografią gwiazdy rocka. Mimo że Scott Ian w zawrotnym tempie i z dużą dozą poczucia humoru opowiada o swoim udziale w wielu zabawnych sytuacjach, jak choćby o swoich doświadczeniach z narkotykami czy o szalonym imprezowaniu, książka w odświeżający, drobiazgowy sposób opowiada o muzyce, a zwłaszcza o muzyce grupy Anthrax, jednego z zespołów tzw. Wielkiej Czwórki - obok Metalliki, Megadeth i Slayera.

"I'm The Man" to utrzymane w szybkim tempie, przepełnione humorem i nieznanymi dotąd faktami wspomnienia współzałożyciela Anthraksu - zespołu, który dowiódł, że bezkompromisowość muzyki i dobra zabawa nie muszą się wykluczać. Niezależnie od licznych zmian personalnych w zespole, konfliktów z wytwórniami, chaosu rock and rolla i ogromu wydarzeń niemożliwych do przewidzenia, Scott Ian podchodzi do życia i muzyki z uśmiechem. Do Anthraksu odnosi się ze śmiertelną powagą, będąc równocześnie świadomym absurdów funkcjonowania przemysłu rozrywkowego. Występy gitarzysty zawsze charakteryzuje nieposkromiona energia i żywiołowość, która najdobitniej ukazuje jego pasję do wykonywanego rzemiosła.

Scott Ian jest współzałożycielem, gitarzystą i głównym autorem tekstów zespołów Anthrax i Stormtroopers of Death. Jest fanem baseballowej drużyny Yankees. Mieszka wraz z żoną i synem w Kalifornii, na obrzeżach Los Angeles.

Jon Wiederhorn to współautor "Louder than Hell: the Definitive Oral History of Metal" oraz książki "Ministry: Zaginione ewangelie według Ala Jourgensena". Dziennikarz czasopisma "Revolver" oraz współpracownik "Guitar World", Yahoo.com, eMusic oraz Noisey.com. Mieszka na Brooklynie w Nowym Jorku wraz z żoną i dwójką dzieci.

26 lutego ukaże się nowy longplay Anthrax "For All Kings".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 12 lutego 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca