Muzyka

Piękno Islandii, country z USA, wokal Myslovitz w Krakowie! Za tydzień!

Piękno z Islandii, country z USA, wokalista Myslovitz i piękne zdjęcia!

 

Troje solistów zobaczymy na scenie krakowskiego klubu Żaczek (al. 3 Maja 5) w czwartek, 25 lutego. Na koncercie w ramach cyklu Niepokorni zagrają: Myrra Rós z Islandii, Michał Kowalonek – wokalista Myslovitz oraz nietuzinkowa Amerykanka Moriah Woods, wokalistka grupy The Feral Trees. Koncertom towarzyszyć będzie piękna wystawa fotografii Adama Polańskiego. Impreza rozpocznie się o godz. 19.30.

 

Myrra Rós [ Islandia ]

No i stało się! Po sukcesie pierwszych dwóch tras koncertowych Myrra Rós powraca do naszego kraju na kilka występów. Jeden z nich odbędzie się w krakowskim klubie Żaczek, w ramach cyklu z muzyką alternatywną - Niepokorni! Myrra Rós to niezwykle zapracowana artystka. Często udziela się w wielu różnych projektach, występuje wspólnie z innymi artystami, jest twórcą cotygodniowych koncertów z serii L’Acoustique w znanym klubie Barbara. Podbiła serca wszystkich koncertami w Harpie w ramach Iceland Airwaves Festival. Coraz częściej podróżuje za granicę, by tam dzielić się swoją muzyką. Jest jedną z najbardziej cenionych singer/songwriterek na Islandii. Pisze piosenki zarówno w swoim języku, jak i po angielsku. Najlepiej czuje się w klimacie folkowych pieśni. Jej muzyka chwyta ze serca swoją prostotą i szczerością, a teksty niejednokrotnie wywołują uśmiech i łzy. To idealne dźwięki dla wszystkich, którzy cenią artystki pokroju Halli Nordfjord czy Ólöf Arnalds.

www.myrraros.bandcamp.com

 

Michał Kowalonek [ Myslovitz, Snowman ]

Lider poznańskiej grupy Snowman oraz formacji Lumikulu. Od kwietnia 2012 roku jest nowym wokalistą grupy Myslovitz. Dwa lata temu zadebiutował swoim nowym projektem nazwanym po prostu Michał Kowalonek. Artysta zaprezentuje autorskie, nietypowe, niebanalne piosenki... w repertuarze ma też utwory zespołów, w których się udziela.

www.facebook.com/KowalonekMichal

 

Moriah Woods [ USA ]

To songwriterka, autorka tekstów, kompozytorka i multiinstrumentalistka. Pochodzi z miasteczka Paonia w stanie Colorado. Urodziła się w Mountanie, jej matka jest skrzypaczką, a ojciec muzykiem rockowym. Mając kilkanaście lat wyprowadziła się z domu by podróżować i grać z muzykami podziemnej sceny folk punka na ulicach zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Po powrocie do rodzinnego Colorado, zajęła się pisaniem własnych utworów. W grudniu 2013 ukazał się jej pierwszy album "Bring the Rain", który nagrała samodzielnie w domu. Płyta zawiera 10 kompozycji utrzymanych w stylistyce amerykańskiego folku lat dwudziestych. Obecnie pracuje nad materiałem na kolejną solową płytę oraz jest wokalistką grupy The Feral Trees (jednego z najgłośniejszych debiutów ostatnich miesięcy).

www.moriahwoods.bandcamp.com

 

Adam Polański (fotografia)

Wystawa „Prosto w oczy” to zbiór fotografii, które w trójnasób nawiązują do przewrotnego tytułu ekspozycji. Modele to zarówno osoby znane jak muzycy i artyści, osoby związane z branżą fotograficzną a także osoby określane przez siebie mianem zwykłych. Adam Polański fotografią zajmuje się od ponad 20 lat. Wiodącym jednak tematem jego twórczości jest fotografia portretowa. Poprzez nią na nowo odkrywa danego modela.Za swoją twórczość Adam Polański otrzymał wiele nagród i wyróżnień, w kraju oraz za jego granicami.

www.facebook.com/PhotoArt101AdamPolanski

 

Bilety:

15 zł – w przedsprzedaży

25 zł – w dniu koncertu

 

Niepokorni to cykl imprez w krakowskim klubie studenckim Żaczek (al. 3 Maja 5), który ma zaprezentować publiczności akademickiej twórczość ludzi odważnych, nie płynących głównym nurtem sztuki. Impreza doczekała się ponad 50 edycji! Chcemy postawić na tych, którzy są w kolorowej awangardzie społeczeństwa oraz tych, którzy siedząc w kącie, nie zwracając niczyjej uwagi, tworzą rzeczy, które mogą zmienić bieg historii. Stawiamy bardziej na alternatywę niż główne nurty. Na każdym koncercie obok gwiazdy wieczoru prezentują się mniej znani artyści. Chcemy dawać szansę przede wszystkim studentom krakowskich uczelni, ale też innych z całej Polski… i świata. W ramach cyklu, raz w miesiącu organizowane są koncerty znanych i mniej znanych muzyków, wernisaże fotografii i malarstwa. Na Niepokornych grali m.in. Muchy, Lao Che, Voo Voo, Lech Janerka, Please The Trees (Czechy), Pustki, Halla Nordfjord (Islandia), Masala, Brodka, Chłopcy Kontra Basia, Czesław Śpiewa, Pustki,Kari i CeZik. Producentem imprezy są Mira Guziakiewicz i Edyta Pogwizd reprezentujące klub Żaczek, gospodarzem Bartek „Borówka” Borowicz.

 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 18 lutego 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca