Muzyka

Terra Bite, Terra Bite (receznja albumu)

Must Be The Music to program znany z wielu osobowości i indywidualności muzycznych. Jednym z bohaterów VI edycji telewizyjnego show był zespół Terra Bite. Muzyczna grupa dała się poznać publiczności za sprawą swego rockowego brzmienia i koncepcyjnego image.

 

Na scenie członkowie zespołu pojawiają się w maskach. Obecny skład Terra Bite tworzą: Lucia – wokal, Palut – gitara, K.I. – Bass, Dj Geto – scratch./synth, Coyote – Perkusja.


Zespół nie zakwalifikował się do finału, ale stworzył epkę zatytułowaną po prostu Terra Bite. Materiał tworzy pięć utworów utrzymanych w stylistyce rockowej. Album otwiera kompozycja Slave, której introdukcja niczym nie przypomina rockowego grania. Intro tworzy riff sprowadzony do trzech repetowanych dźwięków wykonywanych na syntezatorze. Po kilku sekundach motyw dopełnia ostre brzmienie gitar oraz perkusja. Riff ten będzie powracał wielokrotnie w toku utworu. Bardzo ciekawie jest poprowadzona linia melodyczna (zwłaszcza w refrenie), która doskonale sprawdziłaby się także w zupełnie innej aranżacji.

 

Utwór Puppet rozpoczyna zaśpiew wokalny wykonywany a cappella, po czym dopełnia go instrumentarium. Długie dźwięki gitar obecne na początku piosenki kontrastują z krótszymi nutami występującymi w całym utworze. Po powtórzeniu refrenu powraca materiał introdukcji.

 

Illusion to kompozycja zdecydowanie najbardziej stonowana spośród wszystkich znajdujących się na albumie. Wokal rozciąga się na tle przenikliwego brzmienia gitary elektrycznej do końca pierwszego pojawienia się refrenu. Ta część jest także pozbawiona sekcji rytmicznej. Od zwrotki drugiej oprzyrządowanie zostaje stopniowo włączane w przebieg utworu, tym samym budując muzyczną energię.

 

Najmocniejszą stroną zespołu stanowi brzmienie. Ogromnym plusem albumu jest także wyraźnie kształtowana linia wokalna, która pod ciężarem mocnego i ostrego brzmienia aparatury instrumentalnej nie ulega zatraceniu. Choć momentami traci na wartości ekspresyjnej i staje za mało określony. Kolejnym minusem jest brak różnorodności, ale wynika to z ograniczonej ilości utworów na albumie. W przypadku krążka długogrającego problem ten być może nie wystąpi. Na co po cichu liczę.

 

Mimo wszystko zespół tworzy naprawdę ciekawą muzykę; mimo ostrego zacięcia - przyjemną w odbiorze.

 

 

Terra Bite

Terra Bite

Mat

1273 artykuły 1 komentarz
Ukończył szkołę muzyczna I Stopnia w klasie tuby. Częste występy publiczne oraz współpraca w orkiestrach dętych pogłębiły w nim chęć kształcenia się w kierunku muzycznym. W 2013 roku rozpoczął studia na kierunku muzykologii w Krakowie. W…
Zasłużeni dla serwisu


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 22 lutego 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca