Muzyka

Pierwsza nominowana transpłciowa osoba nie pojawi się na Oscarach

Anohni, wcześniej znana jako Antony Hegarty, nie pojawi się na Oscarach.
Artystka postanowiła nie brać udziału w ceremonii. Anohni jest z J. Ralphem autorką nominowanej do nagrody Oscara piosenki "Manta Ray". Utwór pochodzi z dokumentu "Racing Extinction". Mimo nominacji, twórcy nie zostali zaproszeni, by wystąpić na gali. Poza innymi nominowanymi, Akademia wybrała Dave'a Grohla, by uświetnił muzycznie imprezę.

Teraz Anohni poinformowała, że w ogóle nie pojawi się na uroczystości. - Producenci uznali, że zaproszą tylko wykonawców, którzy zapewniają komercyjny sukces - wyjaśnia. - Zignorowano też kompozycję "Simple Song #3" Davida Langa, którą wykonuje sopranistka z Korei Południowej, Sumi Jo. Ciężko było czytać artykuły w "Variety", "The Daily Telegraph", "Pitchforku", "Stereogum", w których pisano o wykonawcach, którzy wystąpią. Przyćmiło to wcześniejsze gratulacje i teraz pojawiałam się w artykułach, jako osoba, którą Akademia "wycięła" z uwagi na tzw. "trudności czasowe". Dalej piali, że Dave Grohl, który nie ma nominacji, dołączył do grona występujących.

Cały list, w którym Anohni wyjaśnia powody swej decyzji można przeczytać tutaj.

Z kolei pod tym adresem można posłuchać nominowanego do Oscara numeru "Manta Ray".

Cremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej odbędzie się 28 lutego w Los Angeles. Wystąpią nominowani w kategorii Najlepsza piosenka Lady Gaga, The Weeknd i Sam Smith.

Anohni wystąpi na OFF Festivalu, gdzie promować będzie album "Hopelessness". 11. edycja imprezy odbędzie się w dniach 5-7 sierpnia 2016 roku, ponownie w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 26 lutego 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca