Muzyka

Koncert zespołu Filatura di Musica "Muzyczny Wersal"

W ramach Festiwalu Frankofonia 2016 zespół Filatura di Musica zaprezentuje program "Muzyczny Wersal", na który złożą się kameralne utwory instrumentalne napisane na przełomie XVII i XVIII wieku przez kompozytorów francuskich, związanych z dworem Ludwika XIV. W skład zespołu wchodzą czołowi polscy artyści zajmujący się historycznym wykonawstwem muzyki dawnej:

Marek Nahajowski – flet podłużny
Magdalena Pilch – flet traverso
Judyta Tupczyńska – skrzypce barokowe
Julia Karpeta – viola da gamba
Patrycja Domagalska-Kałuża – klawesyn

Filatura di Musica - nazwa zespołu łączy przemysłowe, włókiennicze tradycje miasta (wł. filatura – przędzalnia) ze sztuką muzyczną. W repertuarze zespołu znajduje się europejska muzyka renesansowa, barokowa i klasyczna. Filatura di musica współpracuje
z innymi polskimi instrumentalistami specjalizującymi się w historycznych praktykach wykonawczych i grającymi na instrumentach dawnych, takich, jak viola da gamba, viola d’amore, altówka barokowa, wiolonczela barokowa, teorba, lutnia, a także ze śpiewakami i tancerzami. Zespół, jako jeden z niewielu w Europie, wykonuje muzykę wczesnego baroku w oryginalnej szacie brzmieniowej, z wykorzystaniem replik XVII-­wiecznych instrumentów dętych oraz charakterystycznego dla tej epoki, wysokiego stroju (466Hz). 

od: 7 marca 2016, 18:00
do: 7 marca 2016, 19:00 Alliance Francaise (Manufaktura), ul. Drewnowska 58A

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 lutego 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca