Muzyka

Warsztaty dźwięku naturalnego

MUZYCZNA SCENA EKSPERYMENTALNA
zaprasza na:
Warsztaty dźwięku naturalnego. Prowadzenie: Dawid Adrjanczyk

11 marca 2016, godz.17:00-20:00
12 marca 2016, godz.12:00-15:00
Sala Rozdroży 1 (budynek Centrum Kultury w Lublinie)
ul. Peowiaków 12, Lublin
wstęp wolny


Warsztaty dźwięku naturalnego to wprowadzenie do praktyki uważnego słuchania i swobodnej improwizacji. Podczas cyklu biofonicznych ćwiczeń opartych o świadome nasłuchiwanie i doświadczenie dźwięku naturalnego, uczestnicy przygotowują się do wspólnej, medytacyjnej i organicznej improwizacji, wykorzystującej jako instrumenty naturalne materiały - kamień, drewno, rośliny. Warsztaty wzmacniają poczucie świadomego, symbiotycznego bycia w naturze, są okazją na praktykę głębokiego skupienia, sztuki koncentracji, wyciszenia i uspokojenia.

 

Dawid Adrjanczyk - muzyk awangardowy i artysta dźwiękowy. W swoich pracach skupia się na interakcjach pomiędzy muzyką a naturą, archaicznymi formami dźwiękowego doświadczenia, pustką i bezruchem. Jego muzyka łączy w sobie idiom współczesnych form muzycznych, medytatywny charakter muzyki dawnej i minimalistyczną modalność. Podczas koncertów wykorzystuje tradycyjne instrumentarium (instrumenty wędrowne, pasterskie), preparowaną gitarę, organy wiatrowe oraz nagrania terenowe i taśmy. Założyciel awangardowej grupy Akpatok Ensemble, współpracuje z projektem Karpaty Magiczne, grupą Arme Gewerkschaft oraz ze swoją żoną Niną, wraz z którą wykonuje archaiczne pieśni z Europy Wschodniej, jak również transowe kompozycje przepełnione duchem freak folk. Mieszka w Krakowie.

Warsztaty są bezpłatne i otwarte dla każdego bez względu na doświadczenie muzyczne. Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia prosimy kierować do 4 marca mailowo na adres: g.paluch@rozdroza.com

Organizator:
Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża”
ul. Peowiaków 12, 20-007 Lublin, Poland
www.rozdroza.com

 


przysłano: 4 marca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca