Muzyka

DragonForce zagra na Gitarowym Rekordzie Guinnessa we Wrocławiu!

 

 

DragonForce  - królowie power metalu, jedna z najszybszych kapel na świecie zagra 1 maja na Thanks Jimi Festival we Wrocławiu!

Ich koncert to idealna propozycja dla tysięcy gitarzystów, którzy rokrocznie przyjeżdżają do Wrocławia, aby pobić Gitarowy Rekord Guinnessa, ustanowiony w roku 2014 i wynoszący 7344 wspólnie grających gitarzystów.

 

Pochodzący z wszystkich stron świata muzycy DragonForce słyną nie tylko z powalającej techniki, nieziemsko szybkich solówek,  gitarowych riffów i pochodów perkusji, ale i ze znakomitych kompozycji i muzycznej inteligencji.

Zespół powstał w 1999 roku w Londynie jako DragonHeart, po dwóch latach zmienił nazwę na DragonForce. Stworzyli go dwaj gitarzyści - Herman Li i Sam Totman. Obecnie w międzynarodowym składzie grają również basista Frédéric Leclercq,  perkusista Gee Anzalone, klawiszowiec Vadim Pruzhanov i wokalista Marc Hudson. Kariera grupy rozpoczęła się od wyprodukowanego samodzielnie dema, które zostało ściągnięte z sieci ponad pół miliona razy. Wczesna muzyka DragonForce to nowoczesny power metal. Z czasem ich styl ewoluował i w muzyce pojawiły się elementy heavy metalu, speed metalu, thrash metalu, death metalu i hard rocka.

Ich debiutancki album „Valley of the Damned” odniósł ogromny sukces w Azji i Europie. W Japonii w dorocznym głosowaniu Burn! DragonForce zajął 3. miejsce w kategorii "największa nadzieja", a gitarzysta Herman Li otrzymał nagrodę Metal Hammer Golden Gods. Druga płyta zespołu „Sonic Firestorm” i koncerty u boku W.A.S.P. i Iron Maiden ugruntowały jego międzynarodową pozycję. Jednak prawdziwą sławę grupa zyskała dopiero po nagraniu trzeciego albumu „Inhuman Rampage”, zawierającego utwór „Through the Fire and Flames", dobrze znany miłośnikom gier spod znaku Guitar Hero i Rock Band. Kolejny album „Ultra Beatdown” przyniósł DragonForce nominację do nagrody Grammy dla singla "Heroes of Our Time" i ostatecznie potwierdził ich miejsce w powermetalowym panteonie gwiazd. Mimo kilku przetasowań w składzie zespół nie zwolnił tempa, regularnie nagrywa doskonale przyjmowane płyty, których znakiem rozpoznawczym jest naddźwiękowe granie Li i Totmana.

„Im szybciej gramy, tym bardziej chwytliwe i rozpoznawalne brzmienie potrafimy stworzyć” – mówi Totman i warto się o tym przekonać na żywo 1 maja we Wrocławiu.

 

Zespół DragonForce dołącza do składu Koncertu Gwiazd, który odbędzie się 1 maja w kompleksie wrocławskiej Hali Stulecia.

Swój udział w tym koncercie potwierdzili już: holenderska grupa Within Temptation, brytyjska legenda rocka Status Quo oraz rodzima gwiazda – zespół Dżem.

Kolejne gwiazdy poznamy już wkrótce.

Promocyjna cena biletu obowiązująca do 15 marca wynosi 60 zł, a dla gitarzystów biorących udział w biciu rekordu bilet kosztował będzie zaledwie 30 zł!

 

 

Thanks Jimi Festival jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bierzące informacje oraz instrukcje jak zagrać na Gitarowym Rekordzie Guinnessa znajdziesz na stronie www.heyjoe.pl

 

Do zobaczenia we Wrocławiu – Europejskiej Stolicy Kultury 2016!

1.05.16 godz. 17.30 Pergola - Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, Wrocław
GITAROWY REKORD GUINNESSA 2016 - KONCERT GWIAZD

DragonForce

Within Temptation
Status Quo

Dżem
kolejne gwiazdy wkrótce…
bilety: 60 zł - normalne, 30 zł - ulgowe dla uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa 2016
Ceny obowiązują do 15 marca 2016


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 6 marca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca