Muzyka

Jamie Woon, Dubfire i Trade na Audioriver 2016

Jamie Woon, Dubfire w wersji live, Danger, Trade, a także Nu:Tone & Logistics, Ilario Alicante, Octave One oraz Mefjus dołączają do składu Audioriver 2016.
Jamie Woon przyjeżdża na Audioriver w doskonałym momencie - to doświadczony muzyk, który niedawno wydanym albumem "Making Time" potwierdził, że świetnie przyjęty debiut "Mirrorwriting" nie był przypadkiem. Na nowej płycie mamy takie kompozycje, jak "Sharpness" czy "Celebration", które spokojnie mogą konkurować z "Night Air" i "Lady Luck", czyli przebojami z poprzedniego krążka.

Kilku z ogłoszonych dziś artystów przyjedzie do Płocka z dedykowanymi, wizualnymi spektaklami. Pierwszą jest jeden z liderów światowej sceny techno, Dubfire, który w naszym kraju grał parokrotnie jako DJ, ale nigdy w wersji live, czyli prezentując wyłącznie własne produkcje. Zmieni się to teraz za sprawą Audioriver. Z kolei francuski mistrz electro, Danger, grał już live act w Płocku w 2012 roku i koncertował potem po Polsce z podobnym spektaklem. Jednakże w wersji, która czeka nas teraz, jeszcze go w naszym kraju nie było. Artysta zaprezentuje zupełnie nowe show.

W ramach imprezy odbędzie się też pierwszy polski występ Blawana i Surgeona jako Trade (w wersji live).

Także w duecie, ale już drum'n'bassowym, na nadwiślańskiej plaży zaprezentują się przedstawiciele słynnej oficyny Hospital Records, Nu:Tone i Logistics. Za tymi pseudonimami stoją bracia Dan i Matt Gresham, którym zdarza się także produkować wspólnie jako Nu:Logic. Pierwszy z nich ma na koncie już cztery albumy i takie hity, jak "Shine In" czy "Tides". Drugi albumów wydał już sześć i znajdziemy na nich takie utwory, jak "The Trip" czy "Thunder Child".

Także drum'n'bass, ale w bardziej szorstkiej i brutalnej odmianie zaprezentuje Austriak Mefjus, który - choć na koncie ma tylko jeden album - jest uznawany za jednego z innowatorów gatunku.

Z DJ-skim występem na Audoriver pojawi się Ilario Alicante.

Ponadto płocki festiwal uświetni ikona Detroit - Octave One, czyli pięciu produkujących braci, z których dwóch występuje na żywo i robi to piekielnie dobrze. Rok temu bracia wydali świetny album "Burn It Down", potwierdzając, że Octave One nie skończyło się na legendarnym utworze "Black Water".

11. edycja festiwalu Audioriver odbędzie w Płocku w dniach 29-31 lipca 2016, a karnety dwudniowe ai trzydniowe dostępne są w sprzedaży w salonach Empik w całej Polsce oraz na eBilet.pl.

Dotychczas ogłoszeni artyści to: Sigma live, Calyx & TeeBee, Dillinja, Dub Phizix & Strategy, Four Tet, Frederic Robinson live, Gesaffelstein, Gorgon City live, Jaguar Skills, Leftfield, Recondite live, Scuba, Shackleton presents Powerplant, Sterac aka Steve Rachmad, Sven Väth, Vrilski (Vril & Voiski) live.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 23 marca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca