Muzyka

Venetian Snares, RSS B0YS oraz Nervy na Before Tauron Nowa Muzyka w Berlinie

3 maja w legendarnym berlińskim klubie Berghain wystąpią Venetian Snares, RSS B0YS oraz Nervy. Koncerty odbędą się w ramach cyklu Before Tauron Nowa Muzyka.
Venetian Snares to na pewno najbardziej uznana postać w dziedzinie muzyki breakcore. W ciągu ponad 20 lat kariery wyniósł tę ekstremalną odmianę klubowej elektroniki z podziemia na sceny festiwali i parkiety modnych klubów, łącząc niesamowicie skomplikowane struktury rytmiczne z muzyką współczesną, samplami z filmów oraz swojego życia erotycznego, a także na swój sposób dekonstruując inne gatunki muzyki klubowej takie jak drum'n'bass, dubstep, jungle czy acid techno. Jego występy są ekstremalne i w dużej mierze nieprzewidywalne z uwagi na różnorodność dorobku. Stojący za projektem Aaron Funk wydał kilkadziesiąt płyt i EP-ek pod różnymi pseudonimami - ostatnia z nich zatytułowana "Traditional Synthesizer Music" to hołd dla analogowych syntezatorów i artystów takich jak Aphex Twin. W tym roku Venetian Snares, który znany jest przede wszystkim z DJ-setów rusza w trasę z projektem live, który zaprezentuje w Berghain 3 maja.

Nervy powstały jako wspólny projekt Agima Dżejlili z Öszibarack, Igora Pudło ze Skalpela oraz perkusisty Janka Emila Młynarskiego. Debiutancki album zespołu ukazał się w 2014 roku w barwach powiązanej z Festiwalem Tauron Nowa Muzyka wytwórni MMA Rec. W postmodernistycznym świecie, gdzie wszystko już było, Nervy nagrały płytę, która wymyka się tradycyjnym podziałom muzyki, mieszającą rozimprowizowaną elektronikę, sekcje dętą, klubowy potencjał i matematyczne konstrukcje utworów. Prawdziwa siła grupy tkwi jednak w występach na formacji Nervy. W wersji live ze wspomnianej trójki pojawia się Agim Dżejlili, z którym na scenie występuje perkusista oraz sekcja dęta. Grupa ma na koncie występy klubowe oraz festiwalowe na najważniejszych imprezach w Polsce z festiwalami Tauron Nowa Muzyka i Open'er na czele.

RSS B0YS - anonimowy duet występujący w charakterystycznych koronkowych burkach, eksperymentuje z muzyką klubową, równie chętnie czerpiąc z techno, co z tradycyjnej muzyki krajów Magrebu, zachodniej Afryki czy footworku. Na koncie mają kilka albumów, wydanych głównie przez oficynę Mik Musik. Razem z innymi reprezentantami wytwórni występowali już w Berlinie na festiwalu CTM. Zresztą w ogóle sporo podróżują - od Toronto i Rio de Janeiro po Kijów i Bukareszt.

Berghain to instytucja-legenda berlińskiej sceny techno. Funkcjonujący od dekady klub umiejscowiony w niedziałającej elektrowni znany jest z kilkudniowych imprez z wielogodzinnymi setami gigantów techno, porażającego soundsystemu oraz specyficznej polityki wpuszczania gości, której twarzą jest groźnie wyglądający Sven Marquardt. Rezydentami klubu są m.in. Ben Klock i Marcel Dettman, a dla prowadzonej przez jego właścicieli wytwórni Ostgut Ton wydają m.in. Function i Shed.

Info o biletach wkrótce.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 25 marca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca