Muzyka

Anoushka Shankar, M.I.A. i Vanessa Redgrave zapraszają do złotej krainy

Anoushka Shankar zapowiedziała premierę nowej płyty "Land of Gold". Wśród gości znalazła się ceniona aktorka Vanessa Redgrave oraz M.I.A.
Pięciokrotna zdobywczyni nagrody Grammy i wirtuozka gry na sitarze prezentuje czwartą płytę nagraną pod szyldem Deutsche Grammophon. Premiera odbędzie się 1 kwietnia.

- Geneza albumu "Land of Gold" jest związana z problemem ciężkiego losu uchodźców - wyjaśnia artystka. - Tak się złożyło, że dokładnie w tym czasie, kiedy urodziło się moje drugie dziecko, byłam bardzo zaniepokojona wielkim kontrastem pomiędzy możliwościami, jakie ja mogłam zapewnić mojemu dziecku, a sytuacją tych, którzy rozpaczliwie próbowali zapewnić takie samo bezpieczeństwo swoim dzieciom, ale nie byli w stanie tego osiągnąć. Nićmi łączącymi tę opowieść są tematy braku ciągłości, kruchości, połączone z ciągle obecną, nawet w naszych najgorszych doświadczeniach, nadzieją. Mój instrument stanowi pole, na którym mogę prezentować całą gamę emocji - od agresji, gniewu i czułości, przechodzić przez różnorodne style muzyczne od klasycznego minimalizmu, przez jazz, elektronikę po klasyczne style muzyki indyjskiej.

Pod tym adresem można sprawdzić zapowiedź dzieła, a tutaj posłuchać tytułowego utworu.

Album został wyprodukowany przez Anoushke i jej męża Joe Wrighta, którego filmowe doświadczenia pomogły nadać ostateczny kształt oraz pogłębić nastrój i energię nagrania.

Anoushka pracowała z wybranym zespołem utalentowanych muzyków: podstawę stanowi trio złożone z Anoushki, słynnego perkusisty grającego na hangu Manu Delago, który jest także współautorem wielu kompozycji z tego albumu oraz Sanjeeva Shankara, ucznia swojego ojca Ravi Shankara, który gra na shehnai, pięknym instrumencie dętym stroikowym pochodzącym z Indii. W albumie występują także wybitne wokalistki: w utworze "Jump In (Cross the Line)" występuje M.I.A., w "Land of Gold" wspaniała śpiewaczka Alev Lenz, a w "Remain the Sea" aktorka i aktywistka Vanessa Redgrave (która czyta wiersz Pavany Reddy). W ostatnim utworze "Reunion" występuje także chór dziewczęcy Girls for Equality.

Oto tracklista:
"Boat to Nowhere"
"Secret Heart"
"Jump In" (Cross the Line) feat. M.I.A.
"Dissolving Boundaries"
"Land of Gold" feat. Alev Lenz
"Last Chance"
"Remain the Sea" feat. Vanessa Redgrave
"Crossing the Rubicon"
"Say Your Prayers"
"Reunion"

Poprzedni longplay Anoushki Shankar to "Home" z 2015 roku.

Vanessę Redgrave niedawno można było podziwiać w serialach "Black Box" i "Z pamiętnika położnej".

Ostatni album M.I.A., "Matangi", ukazał się w listopadzie 2013 roku. W tym miesiącu wokalistka wypuściła dwa single - "MIA OLA" i "Foreign Friend".Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 30 marca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca