Muzyka

Album "Lukas Graham" już w sprzedaży

1 kwietnia do sprzedaży trafił imienny album formacji Lukas Graham z hitem "7 Years".
Wspomniana singlowa piosenka to przejmująca ballada o tym, że w życiu trzeba mieć marzenia i je realizować, ale nie należy zapominać, by mieć koło siebie bliskie osoby. Kompozycja osiągnęła nieprawdopodobny sukces na całym świecie. Dotarła na szczyt singlowej listy na Wyspach, w Danii, Norwegii, Szwecji, Austrii, Australii, Nowej Zelandii, Irlandii, Kanadzie. Singel aż pięciokrotnie pokrył się platyną w Szwecji, trzy razy w Danii, dwa razy w Nowej Zelandii. Sprzedaż w Wielkiej Brytanii przekroczyła już 600 tysięcy kopii, co dało utworowi status platynowego singla. W Polsce "7 Years" pokrył się platyną.

Wcześniej kompozycja zespołu, w którym są Lukas Graham Forchhammer (wokal), Mark "Lovestick" Falgren (perkusja), Magnús "Magnúm" Larsson (gitara basowa) i Kasper Daugaard (klawisze), była najchętniej odtwarzaną w Spotify, iTunes, w USA i Europie. Także najchętniej udostępnianym utworem przez fanów, co znalazło odbicie w amerykańskim notowaniu Billboard + Twitter Emerging Artists (Trending 140; tworzona na podstawie wymienienia w tweetach).

"7 Years" świetnie poradziła sobie także na radiowych playlistach w USA oraz na liście najpopularniejszych kompozycji w aplikacji Shazam. Utwór był też na wysokim drugim miejscu UK Spotify Viral Chart, czyli listy przygotowanej w oparciu o ilość udostępnień kompozycji przez brytyjskich użytkowników serwisu Spotify. W ojczyźnie muzyków piosenka okupowała pierwsze miejsce notowania singli przez 15 tygodni.

Kompozycję napisali Lukas Graham, Stefan Forrest i Morten Ristorp. Produkowali Future Animals (czyli wspomniani Forrest i Ristorp) i Pilo. Do "7 Years" powstał teledysk, którego autorem jest uznany dokumentalista, nagradzany na festiwalu Sundance, rezydujący w Nowym Jorku René Sascha Johannsen. Do tej pory klip na YouTubie zespołu obejrzało ponad 60 milionów internautów.

Zdjęcia realizowano w kopenhaskiej dzielnicy Christiania, z której wywodzą się muzycy Lukas Graham, a także w Los Angeles. Klip można sprawdzić tutaj.

W Danii płyta "Lukas Graham" ukazała się w 2015 roku. Do tej pory pięciokrotnie pokryła się tam platyną. Została w ojczyźnie muzyków wybrana Albumem roku i Popowym albumem roku. Do Lukasa Grahama powędrowało też wyróżnienie MTV European Music Award dla Najlepszego duńskiego artysty.

Tracklista płyty "Lukas Graham":
"7 Years
"Take The World By Storm
"Mama Said
"Happy Home
"Drunk In The Morning
"Better Than Yourself
"Don't You Worry 'Bout Me
"What Happened To Perfect
"Strip No More"
"You're Not There"
"Funeral"

Grupa Lukas Graham powstała w 2010 roku, we wspomnianej, słynącej z bujnego artystycznego życia kopenhaskiej Christianii. Ponieważ inicjatorem był uczący się kiedyś klasycznego śpiewu w chórze Lukas Graham Forchhammer, zespołowi nadano nazwę składającą się z dwóch jego imion. Muzycznie grupa miesza wyrafinowany pop, soul oraz elementy hiphopowe.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 5 kwietnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca