Muzyka

Natalia Przybysz, Kamp! i zagraniczne zespoły na Niepokornych Juwenaliach!

Muzyka alternatywna wraca na juwenalia w Krakowie! Geograficznie to pięć kapel z kilku krajów, a muzycznie to będzie miks elektroniki, folku, soulu, popu i punk rocka! 11 maja (środa) od godz. 17.30 przed klubem Żaczek (al. 3 Maja 5) będzie się działo!

 

Oni zagrają na koncercie Juwenalia – Niepokorni w 2016 roku:

 

HENRY DAVID'S GUN (Polska)

Lubicie muzykę filmową lub akustyczną? Taką w klimacie Nicka Cave’a czy Bon Iver? Posłuchaj zatem Henry David’s Gun! Trio tworzą Wawrzyniec Dąbrowski, Maciej Rozwadowski i Michał Sepioło, których możecie kojarzyć z projektów takich jak Letters From Silence, Frozen Lakes, czy Nocny SuperSam. Twórczość Henry David’s Gun to muzyka z pogranicza gatunków singer-songwriter, indie-folk oraz folk-rock.

 

THE DRAIN (Czechy)

The Drain to kwartet młodych bezczelnych bachorów, który bez wahania spróbuje rozwalić Wasze głowy swoimi obrzydliwie przesterowanymi gitarami i nieprzyjemnymi wokalami. Muzyka garażowa to ich znak firmowy. Brzmienie tej praskiej kapeli oparte jest na klasycznym blues rocku z lat 60., oraz wpływach garage rocka i grunge’u.

 

TOM JAMES (Wielka Brytania)

Tom James to objawienie brytyjskiej sceny. Gra na coraz większych festiwalach (z Glastonbury na czele)! Tom swoje młodzieńcze lata poświęcił surfowaniu na desce i graniu na gitarze. Dzięki drugiej pasji wyrobił sobie niepowtarzalny styl – to mieszanka klasycznego grania z metodą „finger picking”. Brytyjczyk gra muzykę, przy której można naprawdę odpłynąć! W Krakowie wystąpi w większym składzie.

 

NATALIA PRZYBYSZ

Natalia Przybysz jest szeroko znana jako wokalistka najlepszego polskiego zespołu soul i R&B, czyli Sistars. Obecnie artystka skupia się na karierze solowej. Soulowe brzmienie w wykonaniu Natalii spotyka się z bluesem i klimatem rocka lat 60.

 

KAMP!

Ożywiając ducha oldschoolowego disco, Kamp! tworzy muzykę na wskroś współczesną. Synthpopowe brzmienie stanowi bazę dla porywających tanecznych kompozycji, wszystko to zaś w obowiązkowym kampowym sosie. Melancholia przeplata się tu z energią, zaś glamourowy połysk – z siłą twórczej szczerości. Kamp! to jeden z najciekawszych polskich zespołów ostatnich lat. Niebawem światło dzienne ujrzy nowy materiał grupy; o jego poziom można być spokojnym.

 

***

Niepokorni to cykl imprez w krakowskim klubie studenckim Żaczek (al. 3 Maja 5), który ma zaprezentować publiczności akademickiej twórczość ludzi odważnych, nie płynących głównym nurtem sztuki, często odstających od ogólnie przyjętej normy. Impreza doczekała się ponad 50 edycji! Odbywa się od 9 lat. Chcemy postawić na tych, którzy są w kolorowej awangardzie społeczeństwa oraz tych, którzy siedząc w kącie, nie zwracając niczyjej uwagi, tworzą rzeczy, które mogą zmienić bieg historii. Stawiamy bardziej na alternatywę niż główne nurty. Na każdym koncercie obok gwiazdy wieczoru prezentują się mniej znani artyści. Chcemy dawać szansę przede wszystkim studentom krakowskich uczelni, ale też innych z całej Polski… i świata. W ramach cyklu, raz w miesiącu w klubie Żaczek, organizowane są koncerty znanych i mniej znanych muzyków, wernisaże fotografii i malarstwa. Na Niepokornych grali m.in. Muchy, Lao Che, Voo Voo, Lech Janerka, Indigo Tree, Please The Trees (Czechy), Pustki, Dick4Dick, Myrra Ros, (Islandia), Żywiołak, Masala, Brodka, Chłopcy Kontra Basia, Czesław Śpiewa, Pustki i CeZik. Producentem imprezy jest Edyta Pogwizd reprezentująca Klub Żaczek, gospodarzem Bartek „Borówka” Borowicz.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 kwietnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca