Muzyka

Nowe Wilki w piątek

Już jutro, 15 kwietnia, ukaże się nowa płyta zespołu Wilki. Znamy wszystkie szczegóły wydawnictwa "Przez dziewczyny".
Nowy album kipi rockandrollową energią i znacznie różni się od melancholijnego i uduchowionego "Światła i mroku". Robert Gawliński, lider formacji, twierdzi że tak wyraźna zmiana to z jednej strony odzwierciedlenie jego samopoczucia, ale też odpowiedź na prośby fanów. - Przez ostatnie trzy lata miałem problemy ze zdrowiem, nie czułem się najlepiej - przyznaje. - Miałem potwornego doła. W końcu udało mi się z tym uporać. Wróciła energia i chęć tworzenia. Na "Przez dziewczyny" znalazły się też utwory poważne, dające do myślenia, ale trzonem tej płyty są piosenki rockandrollowe, zabawowe, potraktowane z dużym luzem. Teksty też - zrelaksowane, rockandrollowe. Kojarzyły mi się z tekstami Jaryczewskiego, których słuchałem w młodości.

Nie bez wpływu na "Przez dziewczyny" były też niedawne zmiany w składzie zespołu. Z jednej strony posadę basisty objął Marcin Ciempiel (grał już z Wilkami, w poprzedniej dekadzie), a z drugiej zastrzykiem świeżej krwi - Beniamin Gawliński, syn lidera grupy, który gra na gitarze akustycznej i klawiszach, a także śpiewa. Ale kiedy trzeba, sięga również po gitarę elektryczną.

"Przez dziewczyny" to 11 numerów, nagranych podczas dwóch sesji. Za produkcję płyty odpowiadają Jarosław "Jasiu" Kidawa i Wilki, a oprócz zespołu w sesji wzięli udział: Izabela Taraszkiewicz, grająca na skrzypcach oraz Przemek Kostrzewa, którego trąbka podkreśla słoneczny, witalny charakter tego materiału.

Zestaw promuje nagranie tytułowe, którego można posłuchać pod tym adresem.

Oto tracklista:
"To co piękne w życiu"
"Teraz powiedz nie"
"Przez dziewczyny"
"Wenus, tu Mars"
"W drodze do marzeń"
"27th Floor"
"Stać się innym"
"Kocham, bo nienawidzę"
"Na warszawskich ulicach"
"Ona tam jest"
"Shaman's Melody"

Poprzedni longplay formacji to "Światło i mrok" z 2012 roku.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 14 kwietnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca