Muzyka

Pomóż Leszkowi Gnoińskiemu nakręcić film o Jarocinie

W serwisie Polak Potrafi ruszyła akcja crowdfundingowa, której celem jest realizacja dokumentu o festiwalu Jarocin. Dzieło tworzą Leszek Gnoiński i Marek Gajczak.
Film nosi tytuł "Jarocin, po co wolność". - To nie jest kolejny film o Jarocinie, a jedyny, który opowiada o pełnej historii festiwalu sięgającej jeszcze roku 1970 - mówi Gnoiński. - O fenomenie tej imprezy opowiadało kilka filmów, ale były to przeważnie filmy pokazujące poszczególne edycje imprezy. Powstało również kilka podsumowujących reportaży, jednak one głównie skupiały się na obyczajowości, a nie na tym, co na festiwalu było najważniejsze, czyli na muzyce i wpływie festiwalu na polską kulturę i historię.

Na potrzeby projektu przeprowadzono dziesiątki wywiadów, w tym z takimi osobami jak Paweł Guma Gumola, Darek "Maleo" Malejonek, Kazik Staszewski, Muniek Staszczyk, Tomek Budzyński, Marek Piekarczyk, Patyczak, Smalec, Walter Chełstowski, Jurek Owsiak.

Pod tym adresem można obejrzeć klip przybliżający akcję zbiórki pieniędzy na finalizację dokumentu.

Leszek Gnoiński zasłynął obrazem "Beats of Freedom - Zew wolności". Marek Gajczak ma na koncie filmy "Pod powierzchnią" i "Sposób na Moravię". Odpowiadał też za zdjęcia produkcji "Generał - zamach na Gibraltarze" czy "Oszukane".Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 15 kwietnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca