Muzyka

Komety grają Partię na Green ZOO Festival

Komety z repertuarem zespołu Partia wystąpią na krakowskim Green ZOO Festival.
Green ZOO w tym roku odbędzie się w dniach 20-23 maja, 28 maja i 26 czerwca w klubach RE, Betel i Szpitalna 1. Wystąpią: Komety grają Partię, MY DISCO, Black Zone Myth Chant, Chicaloyoh, Lasse Matthiessen, Sasha Boole, The Space Lady, SKELETON$.

W marcu 2016 roku minęło 20 lat od debiutanckiego koncertu Partii w żoliborskim Kinie Tęcza. W ciągu swojego istnienia zespół zdążył nagrać 4 płyty ("Partia", "Dziewczyny kontra chłopcy", "Żoliborz Mokotów", "Szminka i krew"), na których takie brzmienia jak swing, rockabilly, ska i bigbit łączył z punkową energią, atmosferą ówczesnej Warszawy i wpływami polskiej pop-kultury lat 50., 60., 70.

Zespół zakończył działalność w 2003 roku, a pożegnalny koncert odbył się w nieistniejącym już klubie Galeria Off. Materiał zarejestrowany na tym koncercie ukazał się nakładem wydawnictwa Thin Man Records tylko w wersji winylowej (10" w kolorze czerwonym), a jego krakowska premiera odbędzie się właśnie 21 maja, podczas koncertu na Green ZOO.

Lider Partii, Lesław, własną muzyczną filozofię kontynuował w swoim drugim muzycznym projekcie, czyli Kometach. Pierwsza płyta, zatytułowana po prostu "Komety" i nagrana w stylu rockabilly z lat 50. z kontrabasem i czystą gitarą, ukazała się w 2003 roku.

Od tego czasu warszawska grupa nagrała jeszcze 4 krążki studyjne i jeden koncertowy, kształtując swój oryginalny, nawiązujący do bogactwa brzmień minionych dekad, styl. Muzykę, tak jak i w Partii, uzupełniają bardzo osobiste teksty Lesława pisane najczęściej w pierwszej osobie. Zespół regularnie koncertuje, włączając do scenicznego repertuaru także utwory nagrane pod szyldem Partii.

Karnety na Green ZOO Festival można już kupować przez Going.

Bilety na koncerty pojawią się już wkrótce.

Więcej informacji na oficjalnej stronie imprezy.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 25 kwietnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca