Muzyka

Masala Soundsystem i Bakshish – kolejni artyści Reggaeland 2016!

W lipcu płocką plażę nad Wisłą odwiedzi warszawski kolektyw Masala Soundsystem. Grupa wystąpi 8 lipca na scenie soundsystemowej. Pierwszego dnia festiwalu zagra rownież polski Bakshish. To kolejna grupa obok m.in. Dubiozy Kolektiv, Sary Lugo i Skarra Mucciego, która zagra na Scenie Głównej Reggaelandu.

Masala Soundsystem to legendarny warszawski kolektyw, który od 2002 roku z niezwykłą sprawnością łączy rewolucyjny przekaz z różnymi gatunkami muzycznymi tj. ethno-punk, drum’n’bass, rap, ragga, elektronika. Energetyczne koncerty zespołu to porywające widowiska, podczas których zespół z łatwością przekracza kulturowe i stylistyczne granice, każdorazowo wciągając publikę do wspólnej zabawy.

Zespół opublikował 10 płyt i zagrał setki koncertów, zaliczając liczne występy na głównych scenach największych krajowych festiwali tj. Przystanek Woodstock, Heineken Open'er, Nowe Horyzonty czy One Love Festival. Grupa wielokrotnie występowała na koncertach klubowych i festiwalach za granicą, m.in. w Niemczech, Belgii, na Węgrzech, Słowenii, w Rumunii, Słowacji, Czechach, Turcji, Indiach czy Afganistanie.

Najnowsza płyta sygnowana marką Masala Soundsystem ukaże się 29 kwietnia 2016 roku. Album o przewrotnym i wieloznacznym tytule "Ziemia Na Sprzedaż" jest pierwszym "pełnoprawnym" wydawnictwem kolektywu od 2008 roku. Koncert na festiwalu Reggaeland 2016 będzie elementem trasy koncertowej, podczas której Masala Soundsystem zaprezentuje publice swoje nowe kompozycje.

Bakshish to jeden z najważniejszych zespołów polskiej sceny reggae. Założony w 1982 r. jako “Bakszysz” przez ponad 30 lat nagrywa, koncertuje i inspiruje kolejne pokolenia. W trakcie ponad trzydzistoletniej kariery Bakshishu przez zespół przewinęły się dziesiątki nazwisk, bardzo ważnych dla polskiej sceny muzycznej. Obecnie skład zespołu tworzą: Jarek JAreX Kowalczyk (wokal), Damian Poprawa (bas), Tomasz Łukasiewicz (perkusja), Janusz Binkowski (klawisze), Michał Kotas ( gitara), Jakub Mitoraj (gitara), Anna Mrożek (wokal).

Koncerty zespołu zawsze przyciągają swoich wiernych fanów zaspokajając oczekiwania nowych odbiorców poprzez pełen profesjonalizm i poświecenie muzyce. Zespół ma na swoim koncie cztery płyty, kilka wydanych singli oraz wiele teledysków.

Zespół Bakshish ostatni raz występował na płockim festiwalu podczas jego pierwszej edycji w 2006 roku! Po 10 latach powracają na płocką plażę.


Organizator festiwalu Reggaeland – Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki – przypomina, że 11. edycja imprezy odbędzie się w dniach 8-9 lipca na płockiej plaży nad Wisłą. Karnety można kupić na stronie Ticketpro, w punktach sprzedaży stacjonarnej m.in. w salonach Empik i Media Markt (dokładny wykaz punktów sprzedaży na stronie Ticketpro.pl) oraz w Bileterii POKiS (Płock, ul. Tumska 9a).
 

Ceny karnetów:
01.04-30.06.2016 – 60 zł
01.07-07.07.2016 – 70 zł
08.07-09.07.2016 – 80 zł
Bilet jednodniowy – 50 zł

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 kwietnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca