Muzyka

VSHOOD feat. Karolina Czarnecka & Cheeba & Miss God na Reggaelandzie!

Pierwszego dnia festiwalu Reggaeland na scenie soundsystemowej usłyszymy grupę VSHOOD feat. Karolina Czarnecka & Cheeba & Miss God. Artyści zaprezentują się w oryginalnej, autorskiej muzyce basowo-elektronicznej.

 

VSHOOD to zespół grający współczesną muzykę basową. Autorskie loopy producenckiego duo Griot Groove połączone z żywą perkusją Danny’ego Godlewskiego tworzą energetyczną i taneczną całość. Skład wspierają wokalem różni artyści. Elektroniczne bity grupa produkowała m.in. dla Karoliny Czarneckiej i Miss God, z którymi wystąpią podczas płockiego święta muzyki reggae. Grupa wygrała konkurs "Zrób głośniej - T-Mobile Music" i otworzyła Electronic Beats Festival w Poznaniu jako support Dizzeego Rascala i Modeselektora. Wschodnia burza basu nadciąga nad Płock!

 

Karolina Czarnecka jest studentką Akademii Teatralnej w Warszawie. Dużą popularność zdobyła występem podczas 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, gdzie wykonała piosenkę "Hera, koka, hasz, LSD", cover zespołu The Tiger Lillies. Wykonanie stało się hitem internetu, uzyskując ponad 15 milionów odsłon na kanale YouTube. Od czasu viralowego sukcesu "Hera koka hasz LSD" wielokrotnie pokazała, że jest nietuzinkową artystką. Aktorka śpiewająca i poszukująca, żywioł sceniczny, który porywa i hipnotyzuje. O tym, jak sprawdza się w wydaniu basowo-elektronicznym, przekonacie się gdy stanie na scenie obok załogi Vshoodu.

 

Miss God to polska wokalistka i producentka, której muzyka wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Łączy w swojej twórczości subtelną elektronikę, bas, wpływy etniczne i nienazwane eksperymenty. Załogę Vshoodu spotykała wielokrotnie, zarówno w studio, jak i na scenie.

 

Cheeba jest jednym z głównych przedstawicieli kultury reggae/dancehall w Polsce, najbardziej rozpoznawalnym jako członek grupy EastWest Rockers oraz najbardziej prężnej w kraju grupy jungle - Respecta Crew, z którą wydał EP-kę „Respecta Sounds”. Od zawsze eksperymentujący z muzyką elektroniczną, obecnie zajmuje się tanecznym projektem „Mad Ops”, z którym wydał dwa mixtape'y. Cheebę można również usłyszeć na kilku junglowych mixtape'ach, m.in. z Dj Vargas i Tuse. Jako wychowanek licznych imprez jungle i d`n`b, występuje często jako Master of Ceremony. Podczas koncertów w Polsce współpracował z A-Skillz, a w ubiegłym roku wystąpił z Goldie i Artificial Intelligence z Wielkiej Brytanii. Cheeba można usłyszeć na płytach takich wykonawców, jak: De Mono, Czarny, HiFi Banda, Grubson, Jamal, Jarecki i DJ BRK, Junior Stress, United Flavour, Kaen, Vienio, Lilu, Mesajah, Ras Luta, Vavamuffin, Foliba. Jako Master of Ceremony występował wraz z takimi grupami, jak General Levy, YT, Top Cat, Tenor Fly i Buggsy.

 

11. edycja imprezy odbędzie się w dniach 8-9 lipca na płockiej plaży nad Wisłą. Karnety można kupić na stronie Ticketpro, w punktach sprzedaży stacjonarnej m.in. w salonach Empik i Media Markt (dokładny wykaz punktów sprzedaży na stronie Ticketpro.pl) oraz w Bileterii POKiS (Płock, ul. Tumska 9a).

Zdjęciaprzysłano: 9 maja 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca