Muzyka

KOVALCZYK wydał płytę z awangardowym popem i bezkompromisowymi tekstami.

KOVALCZYK wydał płytę z awangardowym popem i bezkompromisowymi tekstami. Cyfrowa premiera albumu „AUX”!

 

Nowy album koncepcyjny Kovalczyka „AUX” porusza najbardziej gorące tematy ostatnich miesięcy!

 

Artysta osobno zapowiedział premierę płyty na 6, a cyfrową w sieci na 13 maja. Tą ostatnią promuje internetowy teser pt. „AUX TV” z fragmentami tekstów i muzyki z najnowszej płyty.

 

Album „AUX” jest inny, świeży, wychodzący poza wiele sztywnych ram do jakich był przyzwyczajony odbiorca. Kovalczyk i Zabłocki skupili się na aktualnych wydarzeniach ostatnich miesięcy, starając się w zrozumiały sposób przedstawić swoje poglądy i komentarz do nich. Dotyczy to również obecnej sytuacji w Polsce („Wojna na kule ze słów, wojna na miecze ze zdań(…) tak się walczy tu”).

 

W utworze „O Matko!” z wielkim wyczuciem poruszane są kwestie macierzyństwa, a w „Postrach dla miasta” tragicznych skutków prowadzenia samochodu po narkotykach, alkoholu. W utworze „Jak siostra z bratem” z humorem potraktowane zostały kłótne i waśnie, nie tylko te rodzinie. Artyści zdecydowanie podchodzą do kwestii politycznych ("Nie głosuj na mnie (...) za dobrze kłamię, okradałbym cały kraj”) oraz wszechobecnego hejtu, gdzie w utworze „#bannahejta" Kovalczyk wyśpiewuje obelgi, wymierzone przeciw sobie. Ogólnie tematyka całej płyty, jako album koncepcyjny, dotyczy współczesnej cywilizacji i jej problemów, które występują globalnie. "AUX" to również kompozycje delikatne, poruszające się po charakterystycznych dla Michała Zabłockiego metaforach i poetyckich zabawach słowem. Do wszystkich poruszonych tematów Kovalczyk i Kuncewicz (współproducent albumu) dodali idealną muzyczną oprawę, korzystając z pełnego spektrum dźwięków właściwych dla współczesnego, awangardowego popu, który na albumie AUX, znakomicie podkreśla wartość polskiej piosenki, która w transparentny sposób wyzbywa się banału w tekstach.

 

 

Album ukazał się nakładem wytwórni artCONNECTION music 6 maja br. Jest wspólnym projektem producenckim Kovalczyka z Filipem Kuncewiczem oraz z uznanym poetą - Michałem Zabłockim. Wydawnictwo promuje obecny singiel pt. „Turlaj się” oraz wczesniejszy „Nie głosuj na mnie”.

 

 

Kovalczyk dał się poznać szerokiej publiczności jako finalista 3. edycji programu IDOL oraz jako kompozytor i producent funky-jazowego albumu „KOVALCZYK BIG BAND PROJECT”, który został zarejestrowany metodą analogową na żywo, z udziałem najlepszych polskich muzyków jazzowych. Płyta, po znakomitym przyjęciu w Polsce, została doceniona także za granicą, wzbudzając zainteresowanie w wielu krajach m. in. w Japonii, gdzie powstał oficjalny fan page artysty.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 maja 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca