Muzyka

Rustykalny cyrk - nowa płyta Dominiki Barabas!

 

Rustykalny cyrk” to tytuł trzeciego albumu Dominiki Barabas, na którym artystka przekornie łączy akustykę z elektroniką i żongluje różnorodnymi emocjami. Nic tu nie jest oczywiste, a najwięcej kryje się pod powierzchnią dźwięków i słów. Płytę promuje singiel „Andy”, który artystka zaprezentuje na Festiwalu w Opolu podczas koncertu SuperPremiery 2016.

 

„Rustykalny cyrk” to projekt w pełni autorski – wszystkie teksty i muzykę napisała Dominika Barabas. Poszukiwanie, szaleństwo aranżacyjne, niezliczona ilość ciekawych instrumentów, przenikający przekaz tekstu i fuzja brzmień – to wszystko wciąga słuchacza w wyjątkowy muzyczny świat. Słowo i muzyka to równorzędni partnerzy w opowiadanej na płycie historii, w której główną rolę grają emocje.

 

Album zapowiedział singiel „Andy”, który artystka wykona podczas zbliżającego się Festiwalu w Opolu w koncercie SuperPremier 2016.

 

Video:

 

Dominika Barabas: wokale, klawisze, smyczki, małe instrumenty, produkcja muzyczna

Mateusz Brzostowski: perkusja, elektronika, produkcja muzyczna

Piotr Pawlus: gitary

Michał Francuzik: gitara basowa

Grzegorz Piasecki: kontrabas

 

Wydawca: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

 

***

Nagrody na festiwalach piosenki:

Grand Prix 26 Międzynarodowego Festiwalu OPPA w Warszawie, I miejsce, nagroda im. Wojciecha Bellona oraz nagroda dziennikarzy 44 Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, I miejsce XV konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” fundacji Okularnicy w Warszawie, I nagroda I Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego w Sopocie, Nagroda Dziennikarzy, Nagroda Publiczności, Nagroda Stowarzyszenia ZAIKS oraz Towarzystwa Polonica na 34. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Nagroda Publiczności na 21. Rock Chanson Festival w Kolonii.

 

DYSKOGRAFIA:

2009 r. - pierwsza autorska płyta „Cień” oraz kompilacja „W stronę Krainy Łagodności” vol.1 zawierająca piosenkę „A gdyby Bóg”.

2012 r. – trzy kompilacje płytowe zawierające piosenki Barabas: Między ciszą a ciszą z utworem „Czarnomyślni”, Ballady i niuanse z piosenką „Ballada tramwajowa dla małej blondyneczki” oraz „Pamiętajmy o Osieckiej” (wyd. MTJ Agencja Artystyczna) z utworem „Ja z podróży”.

2013 r. - druga autorska płyta „Zbiór porannych bzdur”.

2014 r. – ukazał się singiel „Idiotka” oraz dwie kompilacje: Mistrzowie Piosenki z piosenką „Dni, których nie znamy”, Muzyka Czterech Stron Świata z interpretacją „Ja z podróży”

2016 r. – trzeci autorski album „Rustykalny cyrk”


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 2 czerwca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca