Muzyka

XXANAXX na Music & Water Festival!

Lubią symetrię i wciąż idą do przodu!
XXANAXX na Music & Water Festival!

 

Czołowi przedstawiciele nowej fali polskiego elektronicznego popu zagrają 28 sierpnia w Rybniku. XXANAXX to duet z Warszawy, który tworzą wokalistka Klaudia Szafrańska i producent Michäl Wu.

 

W ciągu zaledwie trzech lat wydali dwie płyty, debiutancką „Triangles” i wypuszczony w czerwcu „FWRD”. Ich twórczość jest komplementowana przez fanów oraz środowisko muzyczne. Zdążyli zagrać koncerty na czołowych polskich festiwalach. Ich muzyka porwie publiczność w ostatni weekend lata na Music & Water Festival!

 

Pytając XXANAXX, jaki gatunek reprezentują, nie otrzymujemy jednoznacznej odpowiedzi. Nie chcą i nie lubią się szufladkować. Zdaniem mediów ich muzyka jest mieszanką popu i alternatywnej elektroniki. ON od dawna zajmuje się nowoczesną, miejską muzyką, którą tworzył m.in. w Projekcie NOD , jest także twórcą tekstów i muzyki na obu płytach duetu, ONA to anielski głos znany niektórym z programu X - Factor. Dzieli ich dwanaście lat różnicy co nie stanowi żadnego problemu . Oboje są tytanami pracy, lubią przemyśleć każdą nutę co jest ważne kiedy ma się za cel „wprowadzanie słuchacza w wyższy stan relaksu”.

 

XXANAXX to kolejna polska grupą, z której można być naprawdę dumnym.
Ich muzyka w niczym nie odbiega od światowych produkcji, a teksty są subtelne i ciekawe.
Druga płyta to bardziej popowo zorientowany materiał. To także pierwsze zderzenie z polskojęzycznym repertuarem, - Kiedyś broniłam się przed śpiewaniem po polsku, teraz bardzo to polubiłam. Wydaje mi się, że dzięki temu mam wtedy lepszy kontakt z publicznością – mówi Klaudia. Jeden z polskich utworów - „Nie znajdziesz mnie” - stał się singlem , gościnnie pojawił się w nim także Ten Typ Mes

 

Przestrzenne brzmienie duetu zabrzmi na jednej z trzech scen Strefy Woda. Znajdzie się ona na Kąpielisku Ruda, jednym z piękniejszych kompleksów wodnych Górnego Śląska nazywanym prawdziwą rajską wyspą w środku miasta. Organizatorom wydarzenia zależy, aby uczestnicy w pełni połączyli przyjemność przebywania na świeżym powietrzu, słuchania muzyki i uprawiania sportu.


***

Music & Water Festival – pierwsza edycja festiwalu odbędzie się 28 sierpnia 2016 roku na Stadionie Miejskim i Kąpielisku Ruda w Rybniku. Organizatorzy stawiają na niewymuszoną atmosferę, luz i młodość! Na festiwalu zagrają brytyjski duet elektroniczny HURTS, Dawid Podsiadło oraz XXANAXX. Po więcej informacji zapraszany na stronę musicwaterfestival.pl. Już niedługo odsłona kolejnych gwiazd!

 

Sprzedaż karnetów
Karnety na Music & Water Festival dostępne są w kasie Teatru Ziemi Rybnickiej oraz we wszystkich stacjonarnych punktach sprzedaży sieci Eventim.
 

 1. Karnet Golden
  (Wejście do strefy Golden Circle / Strefa Muzyka – Music Zone z dostępem do Strefy Woda - Water Zone ) - 139 zł

 2. Karnet Silver
  (Wejście na Trybunę / Strefa Muzyka – Music Zone z dostępem do Strefy Woda – Water Zone ) - 99 zł do 31.07; 109 zł od 01.08; 119 zł od 15.08; 129 zł na tydzień przed Festiwalem

 3. Karnet Bronze
  (Wejście na Płytę / Strefa Muzyka – Music Zone z dostępem do Strefy Woda – Water Zone )
  - 89 zł do 31.07; 99 zł od 01.08; 109 zł od 15.08; 119 zł na tydzień przed Festiwalem

 

Organizatorem festiwalu jest konsorcjum SKY LIVE Group i Rochstar SA.
Główny Partner: Miasto Rybnik

 

Więcej informacji: www.musicwaterfestival.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 22 lipca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca