Muzyka

The 69 Eyes na dwóch koncertach

Grupa The 69 Eyes odwiedzi nasz kraj w ramach europejskiej trasy. Kapela zagra 9 listopada w gdyńskim Uchu i dzień później w krakowskim Kwadracie.
Historia zespołu The 69 Eyes rozpoczęła się w roku 1990 w Helsinkach, kiedy pięciu kolegów, fanów The Ramones, The Doors, Billy Idola postanowiło założyć własny zespół. Początkowo zespół obracał się w stylistyce typowo glam rockowej, jednak z czasem ich styl ewoluował. Obecnie twórczość zespołu The 69 Eyes określana jest jako horror rock, a nawet jako goth'n'roll.

22 kwietnia 2016 roku po czterech latach od poprzedniej płyty zatytułowanej po prostu "X", The 69 Eyes wydali najnowszy album - "Universal Monsters". Jak zazwyczaj w przypadku tego zespołu, płyta jest gotycka, mocna i mroczna.

Album zawdzięcza swój tytuł wystawie Movie Monsters (Filmowe Potwory) w House of Wax w Austin (Teksas), na którą natknął się Jyrki 69. Również stąd wziął się pomysł na okładkę albumu, zainspirowaną starymi plakatami takich filmów jak "Frankenstein" (1931) czy "Drakula" (1931).

Grupa określana często jako brakujące ogniwo między Type O Negative i The Cult.

źródło: megafon.pl
przysłano: 25 lipca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca