Muzyka

Zapraszamy na koncert GODZINA W 1 sierpnia!

Teatr Kamienica zaprasza 1 sierpnia o 16:00 na wyjątkowy koncert upamiętniający 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Koncert odbędzie się na dużej Scenie Oficyna. W programie, oprócz występu Justyny Sieńczyłło i Emiliana Kamińskiego, odbędzie się prezentacja filmów historycznych oraz recytacja poematu o Warszawie. Na zakończenie Dyrekcja Kamienicy zaprosi wszystkich gości na powstańczy poczęstunek. Wstęp na koncert jest wolny. 

Obchody zaczniemy od prezentacji Warszawy sprzed II wojny światowej, kiedy to nie bez powodu była ona nazywana Paryżem Północy. Prezentacji dokona historyk sztuki, varsawianista Michał Krasucki. „Poemat o Wypędzonych”, własnego autorstwa zaprezentuje Andrzej Rodys, człowiek, który podczas Powstania Warszawskiego miał 7 lat.

Dyrekcja Teatru Kamienica, Justyna Sieńczyłło oraz Emilian Kamiński wspólnie zaśpiewają pieśni powstańcze i patriotyczne, m.in. takie jak „Przybyli Ułani pod okienko”, czy „Warszawo ma”.

Na zakończenie zostaną zaprezentowane filmy w reżyserii Andrzeja Kałuszki: „Przelot nad zdobytym miastem”, „Początek”, „Warszawa w locie” oraz „Przedwojenna Warszawa”.

 

Po oficjalnej uroczystości, w zabytkowym wagonie tramwajowym „Berlinka”, znajdującym się przed Teatrem Kamienica odbędzie się poczęstunek powstańczy.

 

Sponsorem tego wyjątkowego wydarzenia w Teatrze Kamienica jest PZU.

 

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, bezpłatne bilety można odebrać w kasie Teatru Kamienica, Al. Solidarności 93, 00-144 Warszawa. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00 – 17:00


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 lipca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca