Muzyka

Julia Marcell z premierą piosenki i dwoma koncertami we Wrocławiu!

Szykuje się mocna muzyczna końcówka wakacji! We Wrocławiu aż dwa koncerty zagra laureatka Paszportu Polityki – Julia Marcell. Wokalistka wystąpi w ramach projektu „Niedokończony dom, przemieszczający się ludzie, ruchome granice/european songlines”. Wstęp kosztuje symboliczną złotówkę.

 

To nie lada gratka dla fanów Julii Marcell – nie dosyć, że artystka zagra we Wrocławiu aż dwa koncerty, to jeszcze wstęp na nie będzie niemal bezpłatny. Wokalistka wystąpi na Dworcu Świebodzkim w najbliższą środę (31.08) o godz. 19:00 oraz w sobotę (3.09) o godz. 19:00. Koncerty odbędą się w ramach międzynarodowego projektu „Niedokończony dom, przemieszczający się ludzie, ruchome granice/european songlines”, który potrwa od 31 sierpnia do 10 września.

 

W czasie pierwszego koncertu odbędzie się premiera kawałka specjalnie skomponowanego na potrzeby wydarzenia. –Ten utwór to swoisty hymn naszego projektu – mówi Stephan Stroux, reżyser i pomysłodawca „Niedokończonego domu”. – Właśnie dlatego jestem zaszczycony, że Julia zgodziła się zagrać koncert inauguracyjny – dodaje. Podczas koncertu „Respect for Living” artystka zagra także wybrane kompozycje z dotychczasowego dorobku, które wpisują się w tematykę przedsięwzięcia.

 

Julia Marcell to jedna z czołowych piosenkarek i autorek tekstów młodego pokolenia. Laureatka Paszportu Polityki zaczynała od klasycznego punku, by ewoluować w stronę brzmień pop i indie rock. W jej kompozycjach można odnaleźć wiele gatunków muzycznych od brzmień alternatywnych po pop.

 

W swoich tekstach Marcell skupia się na ludzkiej godności i relacjach międzyludzkich. W jej twórczości pobrzmiewa ton troski o to, co dzieje się w dzisiejszym świecie. Ze względu na punkty styczne autorzy projektu Niedokończony Dom, przemieszczający się ludzie, ruchome granice/european songlineszaprosili Julię Marcell do współpracy, by zagranym koncertem nadała unikalny charakter całemu projektowi.

 

Koncerty Julii odbędą się 31 sierpnia (środa) o godz. 19:00 oraz 3 września (sobota) o godz. 19:00. Wstęp kosztuje złotówkę, a bilety są do nabycia bezpośrednio przed wejściem na wydarzenie.

 

Więcej informacji:

www.niedokonczonydom.pl oraz www.facebook.com/niedokonczonydom.

 

Projekt to opowieść o przyczynach, potrzebach i faktach związanych z migracją ludzi w Europie. To poetyckie i performatywne poszukiwania europejskiej tożsamości oraz punkt wyjścia do refleksji o stałości granic i źródłach europejskiej kultury. Artyści z wielu dziedzin – poeci, muzycy, filmowcy, fotografowie, aktorzy, performerzy, artyści wizualni – współpracują ze sobą, przekraczając granice różnych form sztuki, aby stworzyć opowieść o historii ludzkich wędrówek. Multimedialne widowisko składa się z dwóch powiązanych ze sobą części, odbywających się we wnętrzu i na peronach Dworca Świebodzkiego. Część pierwsza odbywać będzie się codziennie, między 31 sierpnia a 10 września, w budynkach dworca. Widzowie będą mieli okazję uczestniczyć w wystawach (m.in. Marka Raczkowskiego), czytaniach (m.in. Olgi Tokarczuk czy Matthiasa Göritz), pokazach filmowych czy koncertach (m.in. Małych Instrumentów, Julii Marcell czy Teatru Zar).

 

Całość projektu skoncentrowana jest wokół multimedialnego spektaklu „Don‘t be so sure that you are legal”, który odbędzie się w dniach 31 sierpnia – 3 września na peronach Dworca Świebodzkiego. W przedstawieniu wezmą udział m.in. aktorzy Teatru Polskiego we Wrocławiu (Małgorzata Gorol, Adam Szczyszczaj, Marta Zięba), jak również Teatru Zar (Ditte Berkeley, Matej Matejka). Obie części są komplementarne, lecz mogą być traktowane, jako odrębne całości. Ich wzajemne relacje są złożone i nie stawiają granic zarówno dla wyobraźni artystów, jak i widzów.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 sierpnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca