Muzyka

Filharmonia Łódzka - raz, dwa, trzy, cztery... Klezmafour!

Powoli dobiega końca 17. edycja Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski". W imieniu Organizatorów dziękuję wszystkim Państwu, którzy towarzyszyli nam w wakacyjnej wędrówce!

 

A tymczasem przed nami wielki finał:

 

Klezmafour już za cztery dni

 

Wokalno-instrumentalny zespól Klezmafour tworzy muzykę niecodzienną, będącą połączeniem różnych stylów i wpływów. Jak sugeruje nazwa, dominują wpływy sztuki klezmerskiej, ale obok pojawiają się też elementy bałkańskie, a nawet rockowe. Ostatnio Klezmafour dodał do tego żywioł symfoniczny – w lutym ubiegłego roku wydał płytę „Klezmafour Orkiestronicznie”. Materiał z tej płyty zabrzmi na finał 17. Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” w piątek, 2 września, o godz. 19.00 w siedzibie filharmonii (Łódź, ul. Narutowicza 20/22). Za pulpitem dyrygenckim stanie Nikola Kołodziejczyk, który jest też autorem wszystkich aranżacji.

Krótka droga z Brukseli do Polski

Zaledwie cztery miesiące temu Lukáš Vondráček zwyciężył w cenionym i prestiżowym Konkursie Królowej Elżbiety w Brukseli, a już za chwilę wystąpi przed naszą publicznością podczas inauguracji nowego sezonu artystycznego w Filharmonii Łódzkiej. 23 września (piątek, godz. 19.00) zagra Koncert fortepianowy a-moll Roberta Schumanna, a towarzyszyć mu będzie orkiestra FŁ pod batutą Michała Nesterowicza.


Ostatnie bilety na koncert inauguracyjny są jeszcze dostępne w kasach Filharmonii Łódzkiej.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 sierpnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca