Muzyka

Wieczór z Sondheimem

W nowym sezonie muzycznym Mazowieckiego Instytutu Kultury kontynuujemy spotkanie z musicalem. Pierwszy po wakacyjnej przerwie koncert z cyklu Wieczór Musicalowy 15 września o godz 19:00 poświęcony będzie kolejnemu członkowi panteonu amerykańskich twórców musicali – Stephenowi Sondheimowi.

 

Wieloletnia kariera Stephena Sondheima zaowocowała dorobkiem w postaci zarówno wybitnych tekstów (jego scenariusz do Niedzieli w parku z Georgem został uhonorowany nagrodą Pulitzera) jak i niezapomnianych utworów muzycznych. Jest zdobywcą ośmiu nagród Grammy i tyluż nagród Tony.

 

Muzyka Sondheima ma w sobie pierwiastek tajemnicy, nierzadko skłania się ku atonalności, nie jest łatwa w odbiorze. Wyrafinowanemu pięknu jego kompozycji mało które mogą jednak dorównać. We wrześniowym koncercie zaprezentujemy utwory znane szerszej publiczności z filmowych adaptacji – Sweeney Todd, Into the Woods, Gypsy, oraz z dzieł scenicznych, m. in. Niedzieli w parku z Georgem, Company, Follies.

 

15 września o godz. 19:00 w Mazowieckim Instytucie Kultury w podróż po labiryncie muzyki Sondheima, pełnym zwodniczych zakrętów, mrocznych zakamarków i zaskakujących muzycznych pułapek, zabiorą słuchaczy wokaliści: Ewa Łobaczewska, Jakub Wocial i Maciej Pawlak. Przy fortepianie towarzyszyć im będzie Jan Stokłosa.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 31 sierpnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca