Muzyka

Temple of The Dog wracają do przeszłości

Jedna z najpiękniejszych grunge'owych piosenek trafiła właśnie do sieci w poprawionej wersji. Mowa oczywiście o balladzie "Hunger Strike" Temple of The Dog.
Zespół, który tworzą członkowie Soundgarden i Pearl Jam, zaprezentował poddaną remasteringowi edycję piosenki. Odświeżone nagranie promuje reedycję imiennej płyty supergrupy. Dzieło 30 września doczeka się wznowienia z okazji 25-lecia. Nad nowymi miksami czuwał sprawdzony przez muzyków Brendan O'Brien.

Kawałka "Hunger Strike", w którym razem z Chrisem Cornellem z Soundgarden śpiewa Eddie Vedder z Pearl Jam można posłuchać na oficjalnej stronie Temple of The Dog. Numerowi towarzyszy nowy klip stworzony z archiwalnych materiałów.

- Chciałem wyrazić wdzięczność za swoje życie, ale jednocześnie pogardę dla ludzi, którym wiecznie jest mało, którzy zawsze chcą więcej - opowiadał Cornell. - Nie możesz dostać więcej niż potrzebujesz, nie zabierając czegoś komuś innemu. To trochę utwór o wykorzystywaniu osoby czy ludzi, którzy naprawdę nic nie mają.

Kapela niedawno zapowiedziała pierwszą w karierze trasę. Zespół na razie zaplanował pięć koncertów w Stanach Zjednoczonych. Na scenie pojawią się Chris Cornell (Soundgarden), Jeff Ament (Pearl Jam), Stone Gossard (Pearl Jam), Mike McCready (Pearl Jam) oraz Matt Cameron (Soundgarden i Pearl Jam).

Wokalista Chris Cornell nie wyklucza też występów w Europie.

Temple of the Dog powstało w 1990 roku z inicjatywy Chrisa Cornella, w hołdzie jego zmarłemu przyjacielowi, Andrew Woodowi z Mother Love Bone. Longplay "Temple of The Dog", wydany w marcu 1991 roku, jest jedynym w dorobku Amerykanów. W Stanach Zjednoczonych krążek pokrył się platyną.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 2 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca