Muzyka

Kolejny singel Die Antwoord i zła wiadomość dla fanów

Grupa Die Antwoord nie zwalnia i nie spuszcza z tonu. Nieco ponad tydzień po premierze klipu do utworu "Banana Brain", duet z RPA opublikował nową piosenkę. Niestety mają też złą wiadomość.

Połowa duetu, Ninja, zapowiedział, że zespół nakręci jeszcze południowoafrykański gangsterski film nim rozpadnie się we wrześniu 2017 roku. - Tego dnia Die Antwoord umrze - powiedział.

Opublikowane właśnie nagranie nosi tytuł "Fat Faded Fuck Face".

Kawałek zapowiada nadchodzący album hiphopowo-rave'owej formacji. Krążek zatytułowany "Mount Ninji And Da Nice Time Kid" ukaże się 16 września.

Prace nad materiałem zaczęły się 2 lata temu i początkowo utwory były szorstkie i mroczne.

- Wtedy płyta miała się nazywać "Rats Rule", ponieważ w życiu są zwycięzcy i przegrani, a my jesteśmy jeden poziom poniżej przegranych w tym popowym świecie - opowiadają muzycy. - Ale mamy też świadomość, że nasz czas nadchodzi i że wkrótce przejmiemy wszystko.

Później album planowano zatytułować "We Have Candy", co wyrażać miało szaleństwo i zabawę, które pojawiły się podczas pracy.

- Kiedy kończyliśmy album, odkryliśmy kolejną warstwę. Nasza płyta stała się wrażliwa, a czasem nawet słodka i romantyczna, ale też odważna i zagadkowa - dodają. - To jak droga przez piekło, z misją która jest niemożliwa do zrealizowania, ale bardzo ważna. Musisz iść dalej, a kiedy się tego najmniej spodziewasz, okazuje się, że się udało. Nie możesz w to uwierzyć, jesteś lepszy, silniejszy i spokojniejszy. Wtedy Yolandi zaproponowała: "Dlaczego nie nazwiemy tej płyty "Mount Ninji & Da Nice Time Kido", a Ninji usiadł w fotelu i powiedział "Kocham Cię, jesteś geniuszem".

Oto tracklista:
"We Have Candy"
"Daddy"
"Banana Brain"
"Shit Just Got Real" Feat. Sen-Dog
"Gucci Coochie" Feat. Dita Von Teese
"Wings On My Penis" Feat. Lil Tommy Terror
"U Like BoobiesG" Feat. Lil Tommy Terror
"Rats Rule" Feat. Jack Black
"Jonah Hill"
"Stoopid Rich"
"Fat
"Faded Fuck Face"
"Peanutbutter+Jelly"
"Alien"
"Street Light"
"Darkling"
"I Dont Care"

Grupa Die Antwoord pochodzi z Kapsztadu w Republice Południowej Afryki. Ich nazwa oznacza "odpowiedź". Nowoczesna muzyka zespołu łączy agresywny hip-hop i ostrą elektronikę. Taką mieszanką zadebiutowali na krążku "$O$" (2009) i w podobnym stylu nagrali kolejne płyty "Ten$ion" z 2012 roku i ostatni "Donker Mag" z czerwca 2014 roku. Nie bez znaczenia jest ich szokujący, barwny wizerunek (tatuaże, niecodzienne makijaże i fryzury) nawiązujący do ruchu zef z RPA. - Jesteś zef wtedy, kiedy jesteś biedny, ale fancy - wyjaśniała swego czasu Yo-landi. - Biedny, ale seksowny, kiedy masz styl.

Die Antwoord mogą poszydzić się też filmowym epizodem - wystąpili w obrazie "Chappie" innego południowoafrykańskiego twórcy, Neilla Blomkampa ("Dystrykt 9", "Elizjum").

Muzycy niedawno zarzucili reżyserowi "Legionu samobójców", Davidowi Ayerowi, że ukradł ich styl.

W maju 2016 roku ukazał się ich mikstejp "Suck on This".
 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 10 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca