Muzyka

Trent Reznor komponuje dla Leonarda DiCaprio

Trent Reznor przygotował muzykę do dokumentu "Before the Flood" z udziałem Leonarda Di Caprio.
Obraz o ekologicznym wydźwięku przedstawia hollywoodzkiego gwiazdora podróżującego po całym świecie i obserwującego zmiany klimatyczne. Widzimy go w Miami, Pekinie, Indonezji czy Kanadzie. Za reżyserię odpowiada aktor i producent Fisher Stevens (laureat Oscara za dokument "Zatoka delfinów"), a producentem wykonawczym jest Martin Scorsese. Pod tym adresem można obejrzeć klip z dzieła.

Trent Reznor przygotował soundtrack ze swoim sprawdzonym współpracownikiem Atticusem Rossem oraz kompozytorem Gustavem Santaolallą i muzykami Mogwai. - Niesamowita muzyka do "Before the Flood" jest jedną z najbardziej wyjątkowych kooperacji w muzyce filmowej - mówi Stevens. - Reznor, Ross, Santaolalla i Mogwai stali się jednym głosem, wyrażającym emocje i odczucia Leonarda DiCaprio podczas jego podróży.

Dzieło premierowo pokazano na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Do kin w USA ma trafić 21 października. 30 października "Before the Flood" będzie można oglądać na kanale National Geographic.

Będzie to czwarty soundtrack Reznora i Rossa. Wcześniej współpracował z Davidem Fincherem przy "Social Network" (Oscar z muzykę), "Dziewczynie z tatuażem" (Grammy za muzykę) i "Zaginionej dziewczynie".

Santaolalla zdobył Oscara za muzykę do obrazów "Tajemnica Brokeback Mountain" i "Babel".

Mogwai też mają doświadczenie z muzyką filmową. Przygotowali kompozycje do "Atomic Bomb".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 10 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca