Muzyka

Buslav na żywo, prosto z Nieba

Buslav przygotowując siebie i słuchaczy do premiery debiutanckiej płyty, postanowił przybliżyć swoje muzyczne umiejętności. Artysta zaprezentował wersję live znanego już utworu "Searching For You".

Nagranie zostało zrealizowane na początku września w warszawskim klubie Niebo. Wykonanie singla z pełnym zespołem i chórkiem można znaleźć pod tym adresem.

Pierwszy imienny album artysty ukaże się 7 października. Zestaw zawierać będzie 10 wyrazistych i soczystych kompozycji z gatunku elektronicznego i akustycznego popu.

- W początkowym stadium, gdy zacząłem pisać piosenki przez myśl mi nie przyszło że będę wydawał album - opowiada o pracy nad materiałem muzyk. - Wszystko stało się jakby trochę naturalnie (nie oznacza to że bez wysiłku i pracy). Dużym zaskoczeniem było dla mnie to, że piszę piosenki "śpiewane" - a przecież ktoś będzie musiał je zaśpiewać - pomyślałem wtedy jako instrumentalista - okazało się, że będę to ja. Dziś nie jest to już dla mnie takie zaskakujące, ale patrząc z tamtej perspektywy, był to duży krok - techniczny, ale przede wszystkim też mentalny - wyjść z własnych określonych granic, tego jak postrzegałem siebie samego przez lata. Jak siebie określałem - stanąć na zupełnie nieznanym lądzie.

Równolegle z premierą płyty "Bulsav", wystartuje trasa koncertowa artysty. Oto harmonogram występów:

7 października - Stodoła, Warszawa
15 października - Alchemia, Kraków
21 października - Remedium, Sosnowiec
6 listopada - CK, Łomianki
10 listopada - Meskalina, Poznań
11 listopada - RCK, Rogoźno
18 listopada - Świecie, OKSiR
19 listopada - Rotunda Północna, Szczecin
25 listopada - Dwór Artusa, Toruń
26 listopada - Klubogaleria Arte, Olsztyn
3 grudnia - RCK, Kołobrzeg
9 grudnia - Polskie Radio, Rzeszów
10 grudnia - Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, Przemyśl

Buslav to multiinstrumentalista, kompozytor i twórca tekstów. Wieloletnie i międzynarodowe doświadczenie muzyczne przyczyniło się do powstania jego autorskiego projektu. Artysta został okrzyknięty olśnieniem festiwalu Enea Spring Break 2016.
 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 14 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca