Muzyka

Filharmonia Łódzka: Świętujemy w piątek

Zaczynamy nowy sezon artystyczny!


Wielkie artystyczne emocje obiecuje program koncertu inaugurującego sezon artystyczny 2016/2017, który odbędzie się już za cztery dni. W piątek (23 września) o godz. 19.00 wystąpi zwycięzca prestiżowego i wymagającego Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Królowej Elżbiety Belgijskiej w Brukseli. Lukáš Vondráček zagra delikatny i wzruszający Koncert fortepianowy a-moll Roberta Schumanna, a będzie mu towarzyszyć orkiestra FŁ pod batutą Michała Nesterowicza. W programie jest też VIII Symfonia F-dur Ludwiga van Beethovena.

 

Uniwersytet dla dzieci


Już od jutra będzie można kupować bilety na warsztaty i koncerty Dziecięcego Uniwersytetu Artystycznego. Nowy rok akademicki zainauguruje koncert edukacyjny, tzw. Speaking Concert, pt. „Zaczarowany klucz” 15 października (sobota) o godz. 17.00. W ramach DUA dzieci w wieku 6-12 lat mogą brać udział  warsztatach muzycznych, organizowanych przez Filharmonię Łódzką, oraz warsztatach z zakresu sztuk wizualnych, nad którymi pieczę sprawuje Akademia Sztuk Pięknych.

 

W czasie zajęć w Filharmonii i ASP będziemy odkrywać tajniki pracy orkiestry (8 kwietnia), eksperymentować z różnorodnymi technikami plastycznymi i zdradzimy wiele ciekawostek z różnych dziedzin sztuki. Nasi studenci dowiedzą się więcej o harfie (10 grudnia), wiolonczeli (4 lutego), instrumentach dętych (11 marca) i  perkusyjnych (13 maja). Zajrzą do świata opery (19 listopada) i operetki (4 lutego), a nawet dowiedzą się, jak świętuje się Boże Narodzenie w Chinach (10 grudnia). Będą grać, tańczyć, malować, robić biżuterię, albo rysować komiksy, poznają tajniki zdobienia tkanin oraz animacji poklatkowej, a przede wszystkim przekonają się, że studiowanie jest przyjemne!


 

Choroba Kate Liu
Kate Liu, amerykańska pianistka, której występ w Filharmonii Łódzkiej miał się odbyć 2 grudnia, z przyczyn zdrowotnych musiała odwołać wszystkie swoje koncerty zaplanowane na najbliższe miesiące. Artystkę mamy nadzieję usłyszeć na naszej estradzie w niedalekiej przyszłości.
Tymczasem do udziału w grudniowym koncercie zaprosiliśmy Erica Lu, zdobywcę czwartej nagrody w tej samej edycji Konkursu Chopinowskiego. Artysta wykona dla Państwa Koncert fortepianowy e-moll op. 11 Fryderyka Chopina.

 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca